اعزام سرامیک کار به محل

با توجه به استقبال صنوف مختلف از ایده تشکیل کانونهای هماهنگی دانش، صنعت و بازار، نخبگان و تجار حوزه سرامیک و کاشی وارد مراحل نهایی تاسیس کانون و آغاز فعالیتهای اجرایی شدند. شاید به نظر برسد التهابات ارزی روی محصولات تولیدات داخلی تاثیری ندارد اما همین نوسانات ارزی تولیدکنندگان صنعت کاشی و سرامیک را با چالش جدی رو به رو کرده و به صورت مستقیم منجر به افزایش قیمتها شده است. اما نصب هریک از قسمتها، مواد و روش مخصوص به خود را دارد. در مقایسه با سنگ طبیعی، کاشی پرسلانی از یکنواختی بالایی برخوردار است و دربرابر مواد شیمیایی مثل اسیدها و بازها مقاومت بهتری دارند، هم چنین به دلیل ضخامت کمتر نسبت به سنگ نصب آن راحت تر است و بار مرده کمتری به ساختمان تحمیل میکند و روش نصب آن هم از نوع ریلی و بدون ملات است، بنابراین آسیبهای احتمالی کمتر میشود و نصب آسانتری دارد. سرامیکهای پرسلانی به صورت لعابدار و بدون لعاب در بازارهای صنعتی موجود هستند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد؛ با توجه به اینکه در صنعت کاشی و سرامیک مازاد عرضه وجود دارد، توجه به بازارهای منطقه ای، تلاش و حفظ صادرات حائز اهمیت است. علاوه بر آن، استفاده از بهترین و به روز ترین ابزار آلات کارخانه ای، سبب رشد کیفی محصولات ایرانی گردیده است.

کاشی مرجان علاوه بر ایران، محصولات خود را در کشورهای متعدد آسیایی و اروپایی نیز عرضه می کند. کاشی و سرامیک تبریز در حال حاضر محصولات خود را به کشورهایی مانند آلمان، اتریش، گرجستان، ترکمنستان، ازبکستان و بسیاری از کشورهای همسایه صادر می کند. درصد جذب آب بالا در کاشی نسبت به سرامیک که دلیل استفاده از کاشی برای نصب بر روی دیوار و همچنین کارکردن آن در ارتفاع بسیار راحتتر می باشد. این محصول در دو نوع پرسلان و سرامیکی تولید شده است که میتوانید برای پوشش کف و پوشاندن دیوارهای سرویس بهداشتی از آن استفاده نمایید. سرامیک و کاشی ها عموما در اندازه های مختلفی در بازار موجود هستند اما یکی از معمول ترین اندازه های سرامیک و کاشی سرامیک ۸۰ در 80 است که نصب سرامیک ۸۰ در ۸۰ نیز درخواست بیشتری را میان عموم مردم دارد. تکسرام که از سال 1374 درحال فعالیت است، به عنوان نخستین تولید کننده کاشی گرانیتی در خاورمیانه شناخته شده و در حال حاضر، انواع کاشی گرانیتی و پرسلان لعابدار را در ابعاد و طرح های بسیار متنوع تولید می کند. شرکت الماس کویر یزد اولین کارخانه ی تولید کننده کاشی و سرامیک پرسلان سوپر پولیش نانو در ایران است که محصولات با کیفیت خود را علاوه بر ایران، در خارج از مرز ها نیز عرضه می کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، سالانه ۶۰۰ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک در کشور تولید میشود که حدود ۶۰ درصد از این آمار متعلق به استان یزد است. این فاصله در پایان کار با دوغاب پر میشود. در حالی که اگر بخواهیم همین مواد را به طور خالص که بنام کوارتز و کراندم با سختی به ترتیب ۷ و ۹ می باشند در فرمول وارد کنیم سایش آنها تقریباً غیر ممکن و بسیار هزینه بر خواهد بود.بنابراین هزینه خریداری رس ها بسیار پایین تر از مواد دیگر است. یکی دیگر از شرکت های معتبر کاشی و سرامیک در ایران، کاشی مرجان است که از سال 1371 تا کنون، در زمینه ی تولید انواع کاشی و سرامیک ساختمانی، فعالیت می کند. بورس کاشی خیابان کاشانی، در غرب تهران می باشد. به گزارش ایسنا بنابر اعلام خاجی کالا، برای خرید کاشی و سرامیک باید ویژگی های خانه را نیز در نظر گرفت، به عنوان مثال اینکه کاشی و سرامیک را برای کدام قسمت از منزل یا ساختمان مورد نظر می خواهیم در انتخاب جنس کاشی و سرامیک تأثیر می گذارد و جنس برخی کاشی و سرامیک ها به نحوی است که برای استفاده در نقاط خاصی از ساختمان مناسب می باشد.

امروزه تمام صنعت گران عرصه ی ساختمان، از انواع چسب کاشی پودری برای اتصال آن به کف و دیوار استفاده می کنند. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، در مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی و شهرستانی در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه خط ایرانی تولید صنعت کاشی و سرامیک به بهره برداری رسید. به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر شنبه با حضور در شرکت آپادانا سرام از بخش های مختلف این واحد صنعتی بازدید کرد. مجتمع تولیدی آپادانا سرام، از سال 1381 تاکنون، به عنوان بزرگ ترین شرکت تولید کننده کاشی و سرامیک در ایران مشغول فعالیت است. این شرکت، با ظرفیت تولید سالانه 30 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک در سه فاز مجزای کارخانه ی خود، به عنوان یکی از بزرگ ترین مجتمع های تولید کننده کاشی و سرامیک در جهان شناخته می شود. انگوب نیز نوعی لعاب با نقطه ذوب بالاتر می باشد که وظیفه آن پوشاندن رنگ بدنه و نیز اتصال قوی تر لایه لعاب اصلی با بدنه می باشد. کاشی نسبت به سرامیک از تنوع رنگی و مدل بسیار بیشتر برخوردار است و از این رو کاشیها استفاده بیشتری نیز دارد سرویسهای بهداشتی، حمام و آشپزخانه پارکینگ، راهرو و…

دیدگاهتان را بنویسید