اعزام سرامیک کار به محل

نصاب کاشی و سرامیک چقدر درآمد دارد؟ گاهی گفته میشود که یک صنعت در سکتور اول اقتصادی قرار گرفته است و اینطور به نظر میرسد که نوعِ دیگری از دستهبندی وجود دارد که منطبق بر استانداردهایی مثل آیسیک نیست، بلکه نشان میدهد که فعالیتهای آن صنعت به کدام سکتور اقتصادی تعلق دارد. فعالیتهای این سکتور از جنس پژوهشی و علمی، یا انتقال دانش و با هدف رشد و توسعه هستند و شامل تحقیقات علمی، آموزش، مشاوره، مدیریت اطلاعات و برنامهریزی مالی میشوند؛ مثلاً شرکتهایی که به دنبال فناوریهای جدید هستند یا شرکتهای توسعهی نرمافزار، پزشکان متخصص، مشاوران مالیاتی، مدارس و آموزشگاهها و … بعضی شرکتهای در چند صنعت مختلف کار میکنند که به آنها کنگلومریت (Conglomerate) یا خوشهای گفته میشود، مثلاً سامسونگ علاوه بر لوازم الکتریکی در حوزهی کشتیسازی هم فعالیت میکند و در این حالت، یک شرکت مادر به چند زیر مجموعه تقسیم شده است که همگی از ساختار یکسانی پیروی میکنند. تغییرات صنعت از مجموعه مقالات مفاهیم پایه تولید هستید. شرکت مهرتاش سپاهان عضو گروه تاش می باشد که بعنوان یکی از تولیدکنندگان معتبر مواد شیمیایی ویژه و روانکارهای صنعتی سنتتیک با ظرفیت تولید سالیانه 50.000 تن، محصولات خود را بر اساس دانش روز و منطبق بر استانداردهای ASTM, DIN, API تولید و عرضه می نماید.

این شرکت به منظور حفظ و ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی و نیز توجه ویژه به جنبه های زیست محیطی و نکات ایمنی، موفق به دریافت گواهینامه های استاندارد بین المللی ISO/TS 16949, OHSAS 18001:2007, ISO 9001:2015, ISO 14001:2005 و ISO/17025:2009 و نیز نشان بین المللی تضمین کیفیت اروپا CE شده است. بنابراین هر محصولی با درجه کیفی متفاوت میتواند قیمتهای مختلفی نیز داشته باشد. همچنین علاوه بر موارد مذکور، صنایعی مانند صنعت گردشگری و صنایع دستی نیز در برخی متون در ردیف گروههای صنعت قرار میگیرند. البته لازم به ذکرست که تقسیمبندی مذکور، الزاماً متداولترین گروهبندی صنایع نیست؛ مثلاً در برخی متون، کاشی و سرامیک، سیمان، آهک و گچ و سایر فراوردههای کانی غیر فلزی درمجموع یک گروه به نام صنعت سرامیک یا کانی نافلزی را تشکیل میدهند یا تمام گروههای مربوط به تهیهٔ غذا، در گروه صنایع غذایی قرار میگیرند. مربوط به سکتور اول اقتصاد هستند. تمام فعالیتهای مربوط به ساخت محصول (Manufacturing) به این سکتور تعلق دارند. بهطورکلی انواع کاشی و سرامیک کف از مواد مختلفی مانند خاک رس، سنگ، فلز، ترازو و کوارتز تشکیل میشوند که هر کدام به نوبه خود کاربرد متفاوتی دارند و در فضاهای گوناگون استفاده میشوند. در سکتور دوم (سکتور ساخت) طبقهبندی میشوند و به آنها صنعت ساخت هم میگویند.

شنیدهاند اما بخش زیادی از آنها فکر میکنند که صنایع همان کارخانجات تولیدی و کارگاهها و مهندسان و … استفاده از دوغاب برای پرکردن فضاهای خالی بین بتن، یکی از اساسیترین مراحل انجام یک پیریزی مطلوب و مطمئن است. همانطور که در جداول زیر مشاهده میشود، مقدار صادرات به عراق از سال ۹۳ روند صعودی داشته است. همانطور که بارها گفتیم، دانستنِ بسیاری از تعاریف و مفاهیم، کمکی به تولیدکننده بودن نمیکند و در ویکیتولید روی مواردی تمرکز میکنیم که ضروری هستند؛ مثلاً برای تحلیل محیط کسبوکار باید صنعت را بشناسیم یا لازمهی استفاده از اعداد مهمی مثلِ متوسط نرخِ بازگشت سرمایه این است که از طبقهبندی صنایع آگاه باشیم و به همین علت این مقاله را به بررسی صنعت و طبقهبندی رایج آن اختصاص دادیم. اما در کاشی های مات پولیش نخورده به علت پرزدار بودن و ناصاف بودن سطح مقدار کثیف شدن سطح بیشتر از کاشی های پولیش خورده است.

در همین تعریف، به اصلیترین معیار طبقه بندی صنابع اشاره شده است؛ گروههایی در یک صنعت مشخص طبقهبندی میشوند که نیازهای یکسانی را برطرف میکنند و محصولاتشان قابلِ جایگزین شدن هستند، مثلاً برای برطرف کردن نیاز به جابجایی میتوانیم از قطار، هواپیما، اتوبوس، کشتی و … به مرور زمان، با پیچیدهتر شدن فعالیتِ کسبوکارها، دو سکتور دیگر به مدل سه بخشی اضافه شد که در ادامه بررسی میکنیم. از دیگر نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید مقاوت در برابر آب است، حتما در مورد مقاومت کاشی و سرامیک در مقابل آب تحقیق کنید. این نوع کاشی ها از مقاومت بالایی برخوردار بوده و نگهداری از آن ها آسان می باشد. به علت وجود بنیانهای مولکولی Sio2,Al203 در ساختمان رس ها بعد از پخت فازهای بسیار سخت سیلیکاتی را تولید نموده و موجب افزایش مقاومت در محصولات می گردند. کاشی از جمله رایج ترین و پرکاربردترین مصالحی است که به عنوان پوشش نهایی برای دیوار داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. هدف این است که هر کارفرما و سازنده ای که از محصولات انزو خرید داشته و بدنبال پیمانکار مناسب برای پروژه خود هستش بتواند با نزدیکترین نصاب تماس حاصل نماید. تعداد کاشی هایی برروی هم قرار می گیرند بر اساس متراژ تعیین می شود و سعی بر این است که هر دسته کاشی به اندازه یک متر مربع است.

دیدگاهتان را بنویسید