انواع کاشی و سرامیک کدام است؟

ما در ادامه این بخش نکات بیشتری را به عنوان راهنمای خرید کاشی و سرامیک با شما در میان خواهیم گذاشت تا بتوانید بهترین کاشی و سرامیک را انتخاب نمایید. کاشی کف ، به دلیل مجاورت با اصطکاک بالا، بایستی از استحکام و مقاومت بیشتری نسبت به نوع دیواری و سایر انواع آن برخوردار باشند. صنعت کاشی و سرامیک از جمله صنایع مهم کشور است که در دهه اخیر رشد خوبی را تجربه کرده است. همان طور که گفته شد کاشی و سرامیکها از جمله مصالح پر کاربردی هستند که به طور ویژه در صنایع مختلف استفاده میشوند اما این دو، جدا از کاربردی که دارند از جهات مختلفی با هم تفاوت دارند که میبایست هنگام راه اندازی کاشی و سرامیک فروشی به آن توجه کرد. یکی از موارد مهمی که در راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک باید به آن توجه داشت درجه بندی کاشی و سرامیکها است. به گزارش ایسنا بنابر اعلام خاجی کالا، برای خرید کاشی و سرامیک باید ویژگی های خانه را نیز در نظر گرفت، به عنوان مثال اینکه کاشی و سرامیک را برای کدام قسمت از منزل یا ساختمان مورد نظر می خواهیم در انتخاب جنس کاشی و سرامیک تأثیر می گذارد و جنس برخی کاشی و سرامیک ها به نحوی است که برای استفاده در نقاط خاصی از ساختمان مناسب می باشد.

برخی از کاشی های شیشه ای شفاف، بخار آب حبس شده در پشت شان را نشان می دهند و ظاهری ناخوشایند ایجاد می کنند. برخی از کاشیها هم نمونه کف دارند و هم نمونه دیواری که برای استفاده هماهنگ در فضاها طراحی شده اند و به لحاظ طراحی کاملا شبیه هم میباشند اما به لحاظ کاربردی و کیفیت تفاوتهایی با یکدیگر دارند. باتوجه به اهمیت فروش اینترنتی کاشی و سرامیک در ارزش و کاربری نهایی کالا، کاشی سرامیک ضمانت کیفیت و قیمت مناسب محصولات خود را به عهده گرفته است. نوع دیگری از کاشی و سرامیک که در این بخش به معرفی آن خواهیم پرداخت کاشی موزاییکی است. کاشی کاری و سنگ کاری از دیرباز در ایران رواج داشته است و امروزه هم همچنان در ساختمان سازی از کار کاشی کاری استفاده زیادی می شود. در مورد این موضوع که کاشی بهتر است یا سرامیک باید به کاربرد آن دقت کرد. سرامیک از واژه keramos که یک کلمه یونانی به معنی سفال پخته شده منشأ میگیرد. صنعت کاشی و سرامیک یکی از صنایع مهم کشور است که کاربرد وسیعی در حوزههای مختلف از جمله ساخت و ساز، پزشکی و نظامی دارد.

اگر به دنبال خرید عمده محصولات مختلفی از جمله مواد غذایی، تجهیزات الکترونیکی، خانه و آشپزخانه، پارچه و منسوجات و مصالح ساختمانی همچون کاشی و سرامیک هستید و میخواهید آن را در تعداد و اندازههای بالا خریداری کنید، بهترین پیشنهاد ما به شما مراجعه به فروشگاه آنلاین ای اس جی ترید (ESGTrade) می باشد. صنعت ساختمان از جمله حوزههایی است که کاشی و سرامیک کاربرد فراوانی در آن دارد کاشی و سرامیکها به دلیل مقاومت بالا، ضد حریق بودن، زیبایی و … نوعی از کاشی امروز در بازار موجود است که به کاشی پرسلان معروف است. کاشی پرسلان از مواد اولیه بسیار مرغوب و باکیفیت بالا یعنی خاک رس سفید یا کائولیتی تهیه میشود. اگر به دنبال کاشی های بزرگ هستید، نمونه ای با مقاومت بالا در برابر لغزش انتخاب کنید. حاشیه سود بالا در کنار تقاضا مناسب موجب شد افراد زیادی تمایل به راه اندازی شغل کاشی و سرامیک فروشی داشته باشند. نرخ کاشی کاری با توجه به ابزار کاشی کاری که در آن استفاده می شود نسبت به سرامیک کاری کمتر است؛ زیرا کاشی علاوه بر کوچک تر بودن مقاومت نسبی بالاتری را نسبت به سرامیک دارد. به طور کلی درجه بندی کاشی و سرامیک به صورت درجه یک، دو، سه و چهار میباشد که نشان دهندهی کیفیت، مرغوب بودن کاشی و سرامیک است.

کاشی در واقع نوعی محصول سفالی است که برای نازککاری و زیباسازی منازل به منظور پوشاندن سطوح کف و دیوارهای ساختمان استفاده میشوند. به طور گستردهای در صنعت ساختمان استفاده میشوند. به طور کل از سرامیک میتوان بیشتر در محیطهایی که تحت فشار و یا رطوبت بیشتر و همچنین گرما و سرما قرار دارند، استفاده کرد. زیرا بسیاری با داشتن پول زیاد هم نتوانستهاند آن طور که باید سلیقه به خرج دهند. در تاریخ ایران بیشتر مساجدی که ساخته شده اند مزین به هنر کاشی کاری ایرانی بوده اند. طرح های کاشی کاری تنوع زیادی دارند و همین بس که زیباترین نقوش اسلامی که در کاشی کاری مساجد و کاشی کاری سنتی ایران به کار رفته اند، بر روی کاشی بوده اند. تا این قسمت از مطلب به اهمیت طرح و مدل این محصول و استفاده از کاشی و سرامیک برای دکوراسیون منزل اشارههای کوتاهی کردیم، اما در این قسمت قصد داریم کمی بیشتر به اهمیت این موضوع بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید