انواع کاشی و سرامیک کدام است؟

برای فضای لوکس و کلاسیک گزینه بسیار مناسبی است و در نهایت یک فضای زیبا و چشم نوازی را در آشپزخانه شما ایجاد می کند . کاشی البرز دامنه گسترده ای از دکوراسیون و چیدمان لوکس را پیشنهاد می کند که برای هر محیط زندگی ایده آل بوده و بیانگر سبکی منحصر بفرد است که سبک کلاسیک را با مفاهیم مدرن تعبیر نموده، مد و طرح را در هم ادغام مینماید. همانطور که میدانید، کاشی و سرامیک کف انواع متفاوتی دارد؛ اما تابهحال به این موضوع فکر کردهاید که کدام مدل از انواع کاشی و سرامیک برای کفپوش خانه شما مناسبتر است؟ این چیدمان برای کل منزل کمی شلوغ به نظر میآید اما به عنوان حاشیه و کف حمام بسیار مناسب خواهد بود. اما در اصل این کلمه از یونان با اسم Keramikos گرفته شده است و معنی آن سفالگری است. 1. رنگ این نوع بدنه سفید است و بعد از پخت می توان از لعاب ترانسپرنت یا لعاب بی رنگ برای آن استفاده نمود. اگر بودجه در دسترس شما خیلی کافی نیست و تنها تمایل به ایجاد تغییرات جزئی در آشپزخانه خود دارید ، می توانید دیوار پشت سینک ظرفشویی را برای تنوع انتخاب کنید . سرامیک ها انواع مختلفی دارند و اگر خانه شما بزرگ و لوکس است می توانید سرامیک های سنگ طبیعی را برای جذابیت بیشتر آشپزخانه بزرگ خود انتخاب کنید و انتخاب هندسه سرامیک بر عهده شما خواهد بود و می توانید آن ها را به صورت دایره ای ، چند ضلعی و به هر نحوی که بخواهید سفارش دهید تا برای شما طراحی شود .

حتما برای انتخاب کاشی و سرامیک از یک کاشی کار و نصاب سرامیک ماهر و کاربلد مشورت بگیرید، زیرا این افراد با توجه تجربهای که دارند به بهترین شیوه ممکن شما را راهنمایی میکنند. در عصر حاضر کارخانه های بسیاری برای تولید کاشی و سرامیک در کشور ساخته شده اند و این صنعت را با تحول بزرگی روبه رو نموده اند. یکی از روشهای پرکاربرد نصب کاشی و سرامیک استفاده از این مصالح ساختمانی برای تغییر دکوراسیون دیوار در ساختمان است. علاوه بر قیمت خرید کاشی و سرامیک، قیمت نصب کاشی و سرامیک را نیز باید لحاظ کنید. ولی با توجه به اینکه آشپزخانه فضایی است که مدام با مواد غذایی و وسایل مختلف سر و کار دارد و باید در تمیز کردن آن دقت عمل داشته باشید ، بهترین گزینه برای شما سرامیک کف آشپزخانه است . چیدمان چپ و راست: در این مدل چیدمان بیشتر برای نمایش و مانور در کف استفاده میشود. این سرامیکها بیشتر برای کف منازل مسکونی قابل استفاده و نسبت به دو نمونه بعدی کم هزینهتر میباشد. سرامیک سوپر پولیش، بیشتر برای محیط های بزرگ با فضای خالی بسیار زیاد استفاده میشود و جلوه ای خاص به مکان مورد نظر خود میدهد.

همچنین می توانید از سرامیک کف آشپزخانه به صورت ترکیبی استفاده کنید و مدل و ترکیب رنگ را خودتان پیشنهاد دهید و با دیدن تصاویری که در این مطلب مشاهده می کنید می توانید برای طراحی سرامیک کف آشپزخانه ایده بگیرید و سپس آن را در خانه خود پیاده کنید . که امیدواریم این مطلب در انتخاب بهترین مصالح شما را یاری کند. آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت های هر خانه ای است و زیبایی آن برای خانم های خانه اهمیت زیادی دارد از این رو تمام تلاش خود را می کنند تا بهترین وسایل و چیدمان را در این قسمت داشته باشند . 1- هنگام انتخاب کاشی مناسب برای آشپزخانه باید چه نکاتی را مدنظر قرار دهیم؟ حاشیه سود بالا در کنار تقاضا مناسب موجب شد افراد زیادی تمایل به راه اندازی شغل کاشی و سرامیک فروشی داشته باشند. چیدمان چرخ دنده ای: ترکیبی از دو چیدمان متفاوت است شامل یک کاشی مربعی کوچک و کاشیهای مربعی بسیار بزرگ تر که در کنار هم تداعی شکل چرخ دنده را میکند. در کاشیهای تک پخت نظیر کاشیهای دیواری منوپروزآ، کاشیهای کف و پرسلان های لعاب دار پس از مرحله خشک شدن کاشیها وارد خط آبی میشوند و پس از اعمال انگوب (لعاب آستری) و لعاب و چاپهای مختلف توسط دستگاههای چاپ مختلف، پخت صورت میگیرد.

اگر لازم شد که سرامیک را برش دهید از شابلون و خط کش مخصوص استفاده کنید. لعاب جوهر، پرینت، دستگاههای مخصوص تولید و … کاشی چیست: کاشی نوعی آجر است که در ضخامت کم تولید شده و دارای روکش لعابی است. البته سرامیک علاوه بر کاربردش در کف و نما و دیوارهای ساختمان در تولید وسایل بهداشتی و مصالح ساختمانی نظیر آجر سفالهای تزئینی داخل و خارج، سفالهای بام، کانالهای فاضلابی و سفالهای ضداسیدی نیز کاربرد دارد. برای کاشی همیشه طرحهای زیبایی در نظر گرفته میشود و از تنوع بالایی برخوردار است به همین جهت از این محصول میتوان برای پوشاندن دیوارهای آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد. معمولا برای این چیدمان از دو نوع کاشی با تضاد رنگ بالا استفاده میشود. در راه اندازی کاشی و سرامیک فروشی میبایست به تنوع طرح و رنگ انواع کاشی و سرامیک و درجهبندی آن توجه کرد همچنین با توجه به حجم و نوع کار قبل از شروع کار میبایست سرمایه لازم برای راه اندازی این کسب و کار را پیش بینی کرد. سرامیک با درجه سختی 4 برای هر نوع فضایی در خانه از جمله راهرو و آشپزخانه مناسب است. 2. مناسب ترین پوشش برای مکانهایی که بیشترین تماس با رطوبت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید