انواع کاشی و سرامیک کدام است؟

سرامیک لعابدار: این سرامیکها شباهت زیادی به سرامیکهای غیرپرسلان لعابدار دارند و یک لایه لعاب نازک روی سرامیک قرار دارد. در تولید این نوع لعاب ترکیبات اصلی با آب مخلوط شده و با افزودن الکترولیت پودر می شوند. معمولا برای تولید کاشی از مواد معدنی و خاک های مختلف از جمله رس، فلداسپات، سیلس، کائولین، کربنات باریم، و مواد اولیه فرعی ، مانند سیلیکات سدیم، انواع رنگ ها، می باشند برای کاهش هزینه های تولید معمولا معادن و تهیه مواد اولیه در فاصله نزدیک کارخانه ها می باشند. در صورت ریختن مواد نیز بایستی مجموعه آب ومواد حجم بالمیل را بپوشاند و باقی مانـده بالمیل خالی باشد تا مواد بتوانند به راحتی بچرخند. این روزها، طرحهای سه بعدی نیز وجود دارند که بسیار زیبا هستند و میتوانید طرحهایی از طبیعت را برای سرویس بهداشتی انتخاب کنید. به دلیل اینکه انواع مختلفی از مواد اولیه در اینجا وجود دارد بایستی اختلاط و خردایش این مواد در آسیاب های مخصوصی (عمدتا گلوله ای) انجام شود.عمل آسیاب کردن به منظور رسیدن به یک مخلوط یکدست معمولا تا دانه بندی 63 میکرون صورت می گیرد.در بدو ورود به آسیاب مداوم مواد ذکر شده در بخش تغذیه آسیاب ها وارد آسیاب می شوند تا فرایند خردایش مواد با روش تر (در آسیاب گلوله ای با گلوله های سرامیکی) به صورت مداوم انجام گیرد.دوغاب یکدست حاصل از این عملیات پس از عبور از الک ها مخصوص به داخل حوضچه های نگهداری انتقال می یابد.

درپوش ها: مورد استفاده درپوش ها از یک طرف ازداخل یاتاقان های دو انتهای بالمیل می گذرد و از طرف دیگه به پوسته پیچ می شوند وزن پوسته و محتویات بالمیل از طریق این درپوشها به یاتاقان منتقل می گردند. پوسته: برای جلوگیری از سایش پوسته درون آن را از لاینر هایی می پوشانند و لاینر به بدنه پیچ می کنند. انتقال قدرت تسمه و پولی: در این نوع سیستم که معمولا در بالمیل های ناپیوسته به دلیل کاهش هزینه ها مورد استفاده می باشد در دو مرحله دور الکتروموتور کاهش می یابد ابتدا توسط یک تسمه و پولی کاهش و در مرحله دوم توسط یک تسمه و پولی دیگر به سرعت نامی بالمیل تبدیل می شود. درموقع طراحی باید محلی را نیز برای نصب چرخدنده بالمیل روی بدنه در نظر گرفت. سرامیک و کاشی ها عموما در اندازه های مختلفی در بازار موجود هستند اما یکی از معمول ترین اندازه های سرامیک و کاشی سرامیک ۸۰ در 80 است که نصب سرامیک ۸۰ در ۸۰ نیز درخواست بیشتری را میان عموم مردم دارد. خاصیت زبری برای کاشی سرامیکهای پولیش که با هدف استفاده در فضای خارجی تولید میشوند نوعی امتیاز محسوب میشود اما برای نصب در فضاهای داخلی، اکثر مصرف کنندگان به دنبال نوعی از پوشش سرامیکی هستند که دارای جلا و درخشش بالا باشد و به نوعی جایگزین مناسبی برای پوشش سنگ طبیعی باشد.

اگر به دنبال کاشی با قابلیت های مشخص و قیمت مناسب برای پوشش کف و دیوار ساختمان خود هستید به این خیابان ها مراجعه کنید و از انواع محصولات دیدن نمائید. قیمت کاشی و سرامیک و انواع محصولات کاربردی برای کف و دیوار در هر فضایی از خانه را در این صفحه میتوانید ببینید. به طور کلی در حال حاضر دو روش برای ساخت محصولات کاشی و سرامیک در دنیا مطرح است که تفاوت آنها در روش خشک کردن و پخت کاشی می باشد. 1. تجهیزات توزین مواد اولیه: مواد اولیه به سیلو ها وارد و توسط نوار نقاله ها به بالمیل می روند در صورتیکه سایش از نوع خشک نباشد باید روانساز و آب به وسیله پمپ ها به بامیل اضافه گردد. در نحوه عملکرد بالمیل ها ناپیوسته می توان اذعان داشت، مواد اولیه همراه با گلوله های سایش یکجا و به اندازه و ظرفیت بالمیل درون آن ریخته می شود و بالمیل شروع به چرخش نموده تا موقع کامل آسیاب این کار ادامه پیدا می کند و پس از آن متوقف شده و مواد ساینده از آن خارج می گردد و این عمل دوباره تکرار می شود.

به نسبت های مشخص توزین و به داخل آسیاب پیوسته منتقل می شوند. این نوع کاشی های سه بعدی نسبت به کاشی سه بعدی ساده دارای طرح های بسیار متنوع و بزرگتر بوده و به نوعی خطای دید بالاتری دارد. سرامیک سرویس بهداشتی کوچک را میتوان طرح دار انتخاب کرد؛ ولی بهتر است طرح سادهتر و با رنگی روشن باشد. تفاوت اصلی کاشی با سرامیک در میزان استحکام آنها است از این رو کاشی به دلیل ظرافت بیشتر و وزن پرس کمتر در بدنه و دیوار کار میشود، ولی سرامیک به دلیل پرس سنگینتر و سطح استحکام بالا در کف کار میشود. راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک جزو کسبوکارهایی است که با حجم کاری زیاد و انواع مختلفی محصول در ارتباط است به همین دلیل میزان سرمایه لازم جهت راه اندازی آن نیز بستگی به نوع و حجم کار دارد و نمیتوان برای آن میزان مشخصی را تعیین کرد. مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک و رنگ آن نیز باید با حساسیت انتخاب شود.

دیدگاهتان را بنویسید