به علت وجود بنیانهای مولکولی Sio2

فرش سرامیکی نوعی از سرامیکهای تزئینی است که طرح فرش داشته و زیبایی منحصر به فردی را ایجاد میکند. سنگ مرمر بسیار گرانقیمت است، اما زیبایی منحصربهفردی دارد. اما در کاشی های مات پولیش نخورده به علت پرزدار بودن و ناصاف بودن سطح مقدار کثیف شدن سطح بیشتر از کاشی های پولیش خورده است. اما چنانچه در این زمینه بازاریابی مناسبی صورت گیرد و مشکلات نقل و انتقال پول در تجارت خارجی کشور از طریق پیمانهای پولی دوجانبه مرتفع شود، امکان صادرات کاشی ایران به این کشورها نیز به وجود خواهد آمد و شرایط برای اوجگیری مجدد این صنعت فراهم خواهد شد. اکنون بازارهای صادراتی ما کشورهایی هستند که برای بازگشت پول به مبادلات بینالمللی بانکی نیاز نباشد که شامل کشورهای ارمنستان، آذربایجان افغانستان و عراق میشوند که اگر روابط بانکی ما با دنیا دوباره برقرار شود و بخش بازاریابی خارجی بتوانند راه را برای حضور در بازارهای هدف باز کنند میتوانیم از این رکود عبور کنیم. این در حالی است که عدم جابهجایی پول و روابط بینالمللی بانکی نیز سبب شده که امروز در صنعت کاشی و سرامیک در وضعیت بد صادراتی قرار گیرد. Iiaria Vesentini, MECS (ایتالیا) بنا بر بررسی­های مربوط به پیش­بینی پنج­سالۀ MECS که با تجزیه­وتحلیل روند 2021-2025 در حوزۀ بازار جهانی کاشی و سرامیک منتشر شده­است، مقدار تولید با متوسط نرخ 5 درصد به­طور سالیانه رشد خواهد یافت.

کاشی ها شکننده هستند و در هنگام نصب آن ها بر روی دیوار باید دقت لازم صورت گیرد. قبل از نصب کاشی، لایه زیر آن باید عایق بندی شود، زیرا آب می تواند از درزهای بین آن نفوذ کند. این نوع لعاب برخلاف سایر لعاب ها به صورت دوغاب بر روی سطح ریخته نمی شوند، بلکه قبل از پخت بر روی کاشی لایه نشانی می شوند. کاشی و سرامیکها در صنایع دیگری همچون صنایع نظامی نیز کاربرد دارند به سرامیکهایی که در صنایع نظامی مورد استفاده قرار میگیرند سرامیکهای تکنیکی گفته میشود این نوع سرامیکها به علت داشتن وزن پایین، تحمل دما بالا، اصطکاک پایین و مقاومت مناسب به طور ویژهای در ساخت جلیقههای ضد گلوله و سامانههای زرهی همچون خودروهای زرهی استفاده میشوند. کاشی نوعی مصالح ساختمانی به شمار میآید که در فرآیند هنر کاشی کاری طراحی شده و معمولا در مرحله نازک کاری بنا استفاده میشود. کاشی و سرامیک از جمله پرکاربردترین مصالح در ساختمان سازی هستند که در موارد متعددی مانند پوشاندن سطوح آشپزخانه، حیاط، نمای ساختمان، حوضهای تزئینی، سرویس بهداشتی، حمام، گلخانه، پارکینگ و … PEI بر روی جعبه کاشی های غیر براق درج نمی شود. علاوه بر تورم مشکل تامین مواد اولیه بیداد میکند.

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که تاکنون در زمینه های فرآوری مواد اولیه و نیز طراحی و ساخت ماشین آلات، تجهیزات و قطعات مورد نیاز این صنعت برنامه ریزی و فعالیت چشمگیری صورت نگرفته است. رایجترین نوع چیدمان کاشی و سرامیک به صورت مستقیم و طبق الگوی اولیه است که در هر فضایی میتوان از آن استفاده کرد. تقسیمبندی آیسیک طبق تعریف عبارت است از: طبقهبندی استاندارد بینالمللی فعالیتهای اقتصادی. برای چیدن سرامیک کف به صورت شطرنجی تنها لازم است از دو رنگ سرامیک با رنگ متضاد استفاده کنید و آنها را یکی در میان به صورت مورب یا مستقیم در کنار هم قرار دهید. چوب فاکس (Faux wood) نوع جدید از انواع کاشی و سرامیک کف است که این بسیار پرطرفدار است. ضریب اصطکاک (C.O.F( Coefficient Of Friction به مقاومت کاشی در برابر لیزخوردن اشاره دارد. همانطور که در بالا اشاره شد؛ از مهمترین مشکلات این صنعت رکود در ساخت و ساز و تعدد کارخانههای تولیدکننده کاشی و سرامیک است که این امر باعث عدم تعادل عرضه و تقاضا شده است. اگر بخواهیم به تفاوت های بین کاشی و سرامیک اشاره کنیم در ابتدا باید ساختار آن ها را مد نظر قرار دهیم. قیمت کاشی به عوامل متعددی از جمله درجه کتشی، نوع کاشی، نوع لعاب، ابعاد و اندازه کاشی، ضخامت کاشی و برند و کارخانه تولیدکننده محصول بستگی دارد.

با توجه به نوع درجه بندی محصولات تولیدی، قیمت های آن هم متفاوت می باشد. لعاب ها بر اساس نحوه تولید به سه نوع تقسیم بندی می شوند. تفاوت نسبت کاشیهای گرانیتی با کاشیهای دیگر بدون لعاب بودن این کاشیهاست که همین موضوع باعث شده که تمیز کردن این کاشیها نسبت به کاشیهای لعاب دار کمی مشکلتر باشد و حتماً باید از محلولهای شوینده در بر طرف کردن بعضی از لکهها استفاده نمود. کاشی گرانیتی به گروهی از کاشیها اطلاق میشود که جذب آب آنها کمتر از ۰٫۵ درصد باشد. در کمتر از ۱۵ دقیقه بهترین کاشی کار و سرامیک کار توسط کارشناسان پین ورک انتخاب و به شما معرفی میشود. پس از تائید شما در سریعترین زمان ممکن شخص کاشی کار و سرامیک کار به محل مورد نظر شما اعزام میشود. این دستهبندی باتوجه به نوع صنعت و محصول تولید شده به هریک کدهایی دو، چهار و هشت رقمی اختصاص داده میشود. این کاشی ها همانند آجر بوده ولی ضخامت کمتری دارد. در مشهد نیز فروشگاه های مختلفی درسطح شهر پراکنده هستند و در زمینه فروش و نصب کفپوش و دیوارپوش از جنس کاشی فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید