تفاوت پولیش براق، سوپرپولیش و نانوپولیش

در عصر حاضر کارخانه های بسیاری برای تولید کاشی و سرامیک در کشور ساخته شده اند و این صنعت را با تحول بزرگی روبه رو نموده اند. سرامیکهای غیرپرسلان تراکم پایینی دارند و از همین رو مقاومت آنها کمتر است و بیشتر رطوبت را جذب میکنند. انواع سرامیک با طرحها و رنگهای مختلف را میتوان در سالن پذیرایی، راهرو و حتی اتاق خواب استفاده کرد ولی معمولاً مناسب برای کفپوش در مناطق گرمسیری هستند چون خنکی و سرما را به خود جذب میکند. قیمت فروش اکثر کاشیهای صادر شده بجز کاشی گرانیتی، برابر قیمت تمام شده آنها است و سودی را عاید تولیدکنندگان نمیکند و شرکتها از دید مصالح بلندمدت خود و نه براساس سود حسابداری اقدام به صادرات می کنند. بله گاهی پیش میآید که رنگبندی بعضی محصولات ناقص میشود و یا بعضی کالاها دیگر قرار یست که تولید شود و یا از یک بسته بندی مواردی شکسته و بقیه آنها باقی می ماند.

4. سرامیکهایی که در محیطهای داخلی استفاده می شوند، سرامیکهایی با رویه براق و شفاف هستند. در این صورت میتوان از کاشی و سرامیکهایی که شاید از مقاومت کمتری هم برخوردار باشند، استفاده نمود، ولی در آپارتمانهای کوچکی که تنها یک حمام برای استفاده همه افراد در نظر گرفته شده، باید حتما از کاشی و سرامیکی استفاده نمود که از استحکام و مقاومت بالایی در برابر فشار، گرما، سرما، نم و رطوبت و همچنین شست و شو و استفاده از مواد شوینده برخوردار باشند. فعل و انفعالات مختلف در مراحل مختلف دمایی از ابتدا تا انتهای پخت شامل: حذف رطوبت یا آب جذب شده از محیط و حتی باقیمانده پس از خشک کردن و حتی جذب شده از لعاب ـ خارج شدن آب زئولیتی- سوختن و احتراق ترکیبات آلی که در خاکهای رسی به وفور دیده میشود و آزاد شدن سولفات که خود تولید اسیدهای گوگردی مینماید. اگر به دنبال کاشی با قابلیت های مشخص و قیمت مناسب برای پوشش کف و دیوار ساختمان خود هستید به این خیابان ها مراجعه کنید و از انواع محصولات دیدن نمائید.

این موضوع از این جهت اهمیت دارد، که در صورت شکستگی کاشی ها مصالح مازادی وجود داشته باشد. حتما بارها و بارها در معماریهای تاریخی و مذهبی کاربرد انواع کاشی و سرامیک را دیدهاید و به عظمت و شکوه هنر استاد کاشیکار و معماری بینظیری که اینگونه آنها را در کنار یکدیگر چیده و چنان فضای دلانگیزی را به وجود آورده به وجد آمدهاید. سرامیکهای درجه یک هیچگونه نقصی در سطح لعابدارشان وجود ندارد و کاملاً سالم هستند و هرچه درجه سرامیک بالاتر میرود ناخالصی در ظاهر سرامیک و یا خالهای روی سطح آنها بیشتر میشود. انواع چسب خمیری کاشی و یا چسب پودری سرامیک وجود دارد که با قدرت چسبندگی بالا، و سهولت در اجرا، فرآیند کاشی کاری را به یک پروسه بدون دردسر و حتی خوشایند تبدیل کرده است. قیمت سرامیک پرسلانی به دلیل مقاومت بالایی که دارد بالاتر از کاشی و سرامیک معمولی است. در نهایت پیشنهادی که برای شما داریم این است که اگر علاقمند به داشتن یک خانه زیبا با یک طراحی شکیل هستید ، همیشه به دنبال خرید زیباترین وسیله و یا گران ترین آن ها نباشید . برخی افراد تمایل به استفاده از چوب در حمام دارند اما همانطور که می دانید، چوب و آب رابطه خوبی با یکدیگر ندارند.

سطح زمین سرویس بهداشتی، یا آشپزخانه و حمام و همچنین کابینت ها را با ورقه های رزین یا پلاستیک و روزنامه بپوشانید و آن را توسط نوارچسب محکم کنید. این مدل برای استفاده در حمام و سرویس استفاده میشوند. در این مدل چیدمان، انواع سرامیک کف شش ضلعی در کنار هم قرار میگیرند و فرمی به شکل کندو ایجاد میکنند. مقاومت سطحی انواع سرامیک کف منزل، از اهمیت بسیار بالایی دارد. استفاده از چسب کاشی تحول عظیمی در نصب کاشی و سرامیک بر روی دیوار و کف سازه ایجاد کرده است. چسب کاشی اضافه ای که بر روی کاشی ها ریخته شده را قبل از اینکه سفت شوند پاک کنید. تغییر شکل کریستالی کواتر از آلفا به بتا که با افزایش حجم ناگهانی مواجه بوده کربناتها و آزاد شدن co2 تشکیل فازهای جدید سیلیکاتی و … همچنین سرامیک در مقابل آتش تغییر حالت نمیدهد. کاشی و سرامیک؛ که باید در ابعاد متناسب با دیوار مورد نظر و طرح اجرایی تهیه شود. فراموش نکنید که تعدادی کاشی نیز ذخیره کنید تا در آینده برای تعمیر یا ترمیم دیوار مورد نظر، کاشی هم شکل برای آن داشته باشید. سمت صاف این ماله ها برای صاف کردن چسب روی دیوار و مسطح کردن آن و سمت شیار دار آن، به منظور ایجاد الگویی از پستی و بلندی ها قبل از قرار دادن کاشی و سرامیک بر روی آن به کار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید