تولیدکنندگان بزرگ کاشی و سرامیک ایران

رنگ کردن کاشی و سرامیک با غلطک رنگ به سرعت انجام میشود. از یک غلطک رنگ استفاده کنید تا آسترزدن سطح با سرعت بیشتری انجام شود. کوره پخت لعاب این عمل را انجام می دهد دمای کوره لعاب از دمای کوره بیسکوییت کمتر است از 1000 تا 1040 درجه و حدود 5 الی 35 دقیقه زمان لازم است تا کاشی از کوره خارج شود. سطح کاشی معمولا صیقلی است که موجب میشود رنگ به خوبی روی آن نچسبد. همچنین یک جزیی بودن این رنگ موجب شده نیاز به ترکیب شدن با ماده دیگری برای خشک شدن نداشته باشد و در اثر قرار گرفتن در معرض هوا خشک شود. البته بعضی از کوره های امروزی در ابتدای آنها یک منطقه خشک کردن و حتی یک کوره خشک کن افقی رولری وجود دارد که خود موجب ارتقاء کیفیت محصول شود. به طور مثال لب پر و یا شکسته و یا کیفیت پایین می باشد که در حین تولید مشکلاتی برایش به وجود آمده و جزء محصول بی کیفیت قرار داده شده است. شناخت انواع کاشی و سرامیک به شما کمک میکند تا هنگام راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک یا هنگام خرید آن جهت مصارف شخصی، انتخاب مناسبی داشته باشید و متناسب با سرمایهای که دارید نسبت به خرید اقدام کنید در این بخش با برخی پرکاربردترین انواع کاشی و سرامیک آشنا خواهیم شد.

البته این انتخاب متمایز به طرح و رنگ و برند نمیباشد و شما میتوانید متناسب با سبک کار خود و متناسب با هزینه خود انتخاب سریع و آسان داشته باشید و یا حتی خرید کنید. یک یا نهایت دو لایه آستر زدن کفایت میکند نیازی نیست چند لایه آستر بزنید. این مصالح در عینحال که هزینه بالایی دارد فضای شما را شیک و لوکس میکند. تنها کافیاست با مزایای کشی و سرامیک آشنا شوید تا با انتخاب ابعاد، طرح و رنگ مورد نظر خود با توجه به فضای داخلی پروژهتان مصالح را خریداری کنید. دقت داشته باشید هنگام سنباده کشی به سطح فشار وارد نکنید چرا که ممکن است منجر به شکسته شدن کاشیها شود. کاشی و سرامیک مانند دیگر مصالح دارای انواع مختلفی است که در ادامه شما را با 5 نوع از آنها آشنا میکنیم. درجه حرارت پخت این نوع نسبت به کاشیهای کف کمتر است؛ بنابراین لعاب آنها شفافتر و میزان جذب آب در آنها بالاتر است.

رنگ اپوکسی دو جزیی: این نوع رنگ از دو جزء تشکیل شده که یکی رنگ و دیگری هاردنر یا سخت کننده رنگ است که به خشک شدن آن کمک میکند. سنگ مرمر یکی از مصالحی است که در دسته کاشی و سرامیک قرار میگیرد. چوب فاكس به عنوان مصالحی برای کف فضاهای داخلی است که جز دسته کاشی و سرامیک قرار میگیرد. در انتخاب سرامیک و کاشی باید توجه کنید که آنها را برای سرامیک کاری و کاشی کاری چه بخشی از ساختمان خریداری میکنید. هرچند باید بدانید از چه رنگی استفاده کنید و چه روشی را برای اجرای این رنگ طی کنید. از همان مراحلی که برای رنگ آمیزی دیوار با غلطک رنگ طی کردید استفاده کنید. بنابراین با در نظر گرفتن این نکات اقدام به رنگ آمیزی کاشی و سرامیکها کنید. یک لایه رنگ اولیه را بسیار سبک بزنید و صبر کنید تا کاملا خشک شود سپس اقدام به اجرای لایه دوم کنید. رنگ اپوکسی یک جزیی: کار با این نوع رنگ اپوکسی ساده است چرا که نیاز نیست چند لایه روی هم رنگ بزنید. همچنین دقت داشته باشید غلطک رنگ را از ماده پرایمر پُر نکنید که هنگام کشیدن آن روی سطح مواد از داخل آن ریزش کند.

پرایمر یا لایه آستر کمک خواهد کرد رنگ با کیفیت بیشتری به سطح بچسبد و سریعتر روی سطحی همانند سرامیک خشک شود. بنباراین یک سطل آب گرم و مقداری صابون یا ماده شیمیایی تریسدیم فسفات را ترکیب کنید و با این محلول شروع به تمیز کردن سطح کاشی کنید. از گوشه دیوار شروع کرده و به اندازه استاندارد به روی دیوار ملات زده و کاشی را نصب کنید. اول طرح و نقشه چیدمان را بچینید و سپس شروع به کار کنید. مثلا طرح ایما که در تصویر بالا میبینید. در خرید کاشی های سرامیکی علاوه بر طرح و رنگ باید به کارکرد آن ها که بر روی برچسب روی جعبه نوشته شده توجه کرد. بنابراین باید این سطح صیقلی را یکدست کنید. همچنین هر دو لایه باید بسیار سبک و نازک کشیده شوند. اگر تصمیم دارید دو لایه آستر بزنید حتما صبر کنید لایه اول خشک شود سپس لایه دوم رو بزنید. اگر سرامیکها و کاشیها ترک خوردهاند، لب پر شده یا شکستهاند آن را با چسب مخصوص ترمیم کنید. کاشی و سرامیک از جمله مصالح پرکاربرد هستند که در پروژههای مختلف به عنوان دیوارپوش یا کفپوش استفاده میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید