خرید کاشی و سرامیک با چند راهکار ساده – ایسنا

به هر حال مهارت بالای افراد در میزان دریافتی شان موثر است و افرادی که در این شغل فعالیت می کنند در صورتی که بتوانند با سرعت بالا پروژه های محوله را با بهترین کیفیت و کمترین میزان اتلاف کاشی و سرامیک، تحویل دهند به طور حتم از درآمد بالاتری نسبت به سایرین برخوردار خواهند بود. تشکیل میشود ، که میزان درصد هر یک از عناصر نام برده ،و همچنین میزان حرارت کوره هایی که کاشی و سرامیک در آن پخت میشود در درجه ی کیفی این متریال تاثیرگذار خواهد بود. البته لازم به ذکرست که تقسیمبندی مذکور، الزاماً متداولترین گروهبندی صنایع نیست؛ مثلاً در برخی متون، کاشی و سرامیک، سیمان، آهک و گچ و سایر فراوردههای کانی غیر فلزی درمجموع یک گروه به نام صنعت سرامیک یا کانی نافلزی را تشکیل میدهند یا تمام گروههای مربوط به تهیهٔ غذا، در گروه صنایع غذایی قرار میگیرند. استفاده کنیم (صنعت حمل و نقل) یا برای نیاز به آگاهی، میتوانیم از مجلات چاپی یا شبکهها، وبسایتها و صفحاتِ اجتماعی استفاده کنیم (صنعت رسانه). در همین تعریف، به اصلیترین معیار طبقه بندی صنابع اشاره شده است؛ گروههایی در یک صنعت مشخص طبقهبندی میشوند که نیازهای یکسانی را برطرف میکنند و محصولاتشان قابلِ جایگزین شدن هستند، مثلاً برای برطرف کردن نیاز به جابجایی میتوانیم از قطار، هواپیما، اتوبوس، کشتی و …

آیا سکتورهای اقتصادی مثلِ مواد اولیه و ساخت، همان طبقه بندی صنایع هستند؟ با همهی اینها سرامیکها در برابر مواد طبیعی مانند سنگهای ظریف، شکننده هستند، بنابراین در هنگام برش سرامیک نباید از دستگاهی استفاده شود که باعث خورد شدن یا لبپر شدن آنها بشود. که برای استخراج مواد اولیه هستند در سکتور اول اقتصاد طبقهبندی میشوند. ببخشید از کدوم بخش “بانک اطلاعات صنایع جمهوری اسلامی” این هارو استخراج کردید؟ فعالیتهای اقتصادی مثلِ استخراج سنگِ آهن و ذغال سنگ از معادن، قطع درختان برای تامینِ چوب، ماهیگیری، شکار حیوانات برای تامینِ غذا، کاشت و برداشت میوه و کشاورزی و … چه رنگی برای انواع سرامیک کف مناسب است؟ حال در کنار تمام این موارد یک سوال که ممکن است ذهن بسیاری را به خود درگیر کند، این است که برای انتخاب انواع کاشی و سرامیک کف باید از کجا شروع کنیم و چه مواردی را مد نظر داشته باشیم؟ همانطور که بارها گفتیم، دانستنِ بسیاری از تعاریف و مفاهیم، کمکی به تولیدکننده بودن نمیکند و در ویکیتولید روی مواردی تمرکز میکنیم که ضروری هستند؛ مثلاً برای تحلیل محیط کسبوکار باید صنعت را بشناسیم یا لازمهی استفاده از اعداد مهمی مثلِ متوسط نرخِ بازگشت سرمایه این است که از طبقهبندی صنایع آگاه باشیم و به همین علت این مقاله را به بررسی صنعت و طبقهبندی رایج آن اختصاص دادیم.

حداقل فایدهی بازار سهام این است که بسیاری از مردم با مفهوم صنعت آشنا میشوند، البته بقیه هم آن را بارها از روزنامهها و کتب و مقالات و اخبار و رادیو و … پورتر یک تعریفِ قدیمیتر از صنعت دارد که در آن به جای “شرکتها” از کلمهی رقبا استفاده میکند و تحتِ تاثیر نگاهِ رقابتی او به صنعت است، اما با خواندنِ کتاب استراتژی رقابتی متوجه میشویم که منظور او از رقبا و شرکتها، تمامِ سازمانهای فعال در آن حوزه، اعم از تولیدکنندگان، ارائه دهندگان خدمات، بازرگانان و … با توجّه به مشابهتهایی که به لحاظ فرایند تولید، شیوهٔ بازاریابی، شیوهٔ مدیریت، حجم سرمایه، نوع ماشینآلات مورد استفاده، نوع موادّ اولیه ملزوم و غیره میان گروههای گوناگون صنعت وجود دارند، گروههای گوناگون صنعت را میتوان از جنبههای گوناگون تقسیمبندی کرد. در انتها نیز چند نوع کاشی و سرامیک که برای هر قسمت از منزل مناسب است به شما معرفی خواهیم کرد. چند نوع صنعت داریم و چرا طبقهبندی میشوند؟ چرا میگوییم صنعت محتوا، تبلیغات یا مُد؟ پس از لوح یا کاشی ای استفاده کنید که امکان گرد و خمیده کردن لبه ی نیمکت را برای شما فراهم آورد. پس فعالیتهای صنایع خودروسازی، هوایی، ساختمانی، لوازم خانگی و … بعضی شرکتهای در چند صنعت مختلف کار میکنند که به آنها کنگلومریت (Conglomerate) یا خوشهای گفته میشود، مثلاً سامسونگ علاوه بر لوازم الکتریکی در حوزهی کشتیسازی هم فعالیت میکند و در این حالت، یک شرکت مادر به چند زیر مجموعه تقسیم شده است که همگی از ساختار یکسانی پیروی میکنند.

تغییرات صنعت از مجموعه مقالات مفاهیم پایه تولید هستید. رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: کارخانه کاشی و سرامیک زاهدان یکی از طرح های صنعتی در دست اجرا است که ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی دارد. ساختن (Manufacturing) به معنای ایجاد محصولات فیزیکی با کمک نیروی انسان یا ماشینآلات است. فعالیتهای این سکتور از جنس پژوهشی و علمی، یا انتقال دانش و با هدف رشد و توسعه هستند و شامل تحقیقات علمی، آموزش، مشاوره، مدیریت اطلاعات و برنامهریزی مالی میشوند؛ مثلاً شرکتهایی که به دنبال فناوریهای جدید هستند یا شرکتهای توسعهی نرمافزار، پزشکان متخصص، مشاوران مالیاتی، مدارس و آموزشگاهها و … از کجا بدانیم که یک شرکت یا کارخانه در کدام صنعت طبقهبندی میشود؟ محصولات این شرکت به کشورهای متعددی از جمله ترکیه، آذربایجان، گرجستان، افغانستان، پاکستان، عمان و عراق صادر می شوند. گروه بازرگانی شهیدی با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه عرضه و پخش محصولات صنعت ساختمان اعم از کاشی و سرامیکهای گرانیتی و پرسلانی، اسلبهای پرسلانی و صنایع وابسته تحت برندهای برتر این صنعت از قبیل شرکت صنایع کاشی تبریز، کرابن سرامیک تبریز / کرگرس، شرکت سروکوارنتا، پما سرامیک، ایمپریو سرامیک، کاله ایران، رادیاتورهای دکوراتیو رادیاکو، چسب و پودرهای بندکشی ونر و بریکس تحت لیسانس کشور ترکیه، در راستای تکمیل سبد محصولات نسبت به خلأ موجود در بازار گام برداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید