خرید کاشی و سرامیک با چند راهکار ساده – ایسنا

این شرکت با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز جهان، اقدام به تولید انواع کاشی و سرامیک آشپزخانه کرده و تولیدات آن به سه دسته ی کاشی های دوبار پخت، کاشی های پرسلانی بدون لعاب (کاشی های گرانیتی) و کاشی های پرسلان لعاب دار تقسیم می شود. کاشی سرامیکی خود دارای لعاب یا بدون لعاب در انواع یک پخت یا دو پخت و برای پوشش کف یا دیوار در بازار موجود است. سرامیک دیوار تفاوت زیادی نسبت به سرامیک کف سرویس بهداشتی و حمام دارد. حال در کنار تمام این موارد یک سوال که ممکن است ذهن بسیاری را به خود درگیر کند، این است که برای انتخاب انواع کاشی و سرامیک کف باید از کجا شروع کنیم و چه مواردی را مد نظر داشته باشیم؟ همانطور که بارها گفتیم، دانستنِ بسیاری از تعاریف و مفاهیم، کمکی به تولیدکننده بودن نمیکند و در ویکیتولید روی مواردی تمرکز میکنیم که ضروری هستند؛ مثلاً برای تحلیل محیط کسبوکار باید صنعت را بشناسیم یا لازمهی استفاده از اعداد مهمی مثلِ متوسط نرخِ بازگشت سرمایه این است که از طبقهبندی صنایع آگاه باشیم و به همین علت این مقاله را به بررسی صنعت و طبقهبندی رایج آن اختصاص دادیم.

با توجه به تعریفهای گوناگونی که در مورد صنعت ارائه شده است، گروههای صنعتی ممکن است با استفاده از روشهای گوناگونی در کنار یکدیگر تقسیمبندی شوند. این چسب در ترکیب با آب کارایی فوق العاده ای پیدا کرده و چسبانندگی قابل توجهی ایجاد می کند. برای طراحی کاشی و سرامیک معمولاً از دو روش روتو و دیجیتال استفاده می شود. بعلاوه ، این نوع صنعت معمولاً به سرمایه گذاریهای سرمایه ای بسیار بالایی نیاز دارد ، با توجه به میزان منابعی که مسئول تغییر آن هستند. مقدار تخلخل در کاشیها از سطوح خارجی به داخلی متفاوت است و از سطح به داخل بیشتر می شود و سطح کاملاً خارجی کاشی ها خصوصاً در کاشی های با جذب آب زیر ۵۰% به هیچ وجه تخلخل باز ندارد. پس از لعاب کاری و برای تثبیت آن کاشی و سرامیک را پخت می نمایند و این کار باعث می شود که در سطح کاشی ولعاب ذوب شده و به صورت شفاف در این عمل در کوره انجام می گیرد. درجه بندی سطح ظاهری کاشی و سرامیکها توسط اپراتور انجام میشود.

اگر تمام فعالیتهای اقتصادی که با تولید کالا و خدمات با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات ساخته دست بشر سروکار دارند را به عنوان یک کل تصور کنیم، هرصنعت، زیرمجموعهای از این کل است که عده فراوانی از فعالیتهای مشابه را شامل میشود. کالاها، خدمات یا منابع درآمد را تولید یا عرضه می کنند. برای شست و شوی کاشی و سرامیک کف و بدنه می توانید صابون مایع را به مقدار مساوی با جوش شیرین مخلوط کنید و آن را روی کف و دیوارهای جرم گرفته بمالید. در این بخش سعی داریم شما را با این تفاوت ساختاری آشنا کنیم. همچنین علاوه بر موارد مذکور، صنایعی مانند صنعت گردشگری و صنایع دستی نیز در برخی متون در ردیف گروههای صنعت قرار میگیرند. کارهای خدماتی مانند خردهفروشی، آموزش، اسکان، ارائهی راهکارهای مالی و … و صنایعی مثلِ خردهفروشی، آموزش، مالی و … فعالیتهای این سکتور از جنس پژوهشی و علمی، یا انتقال دانش و با هدف رشد و توسعه هستند و شامل تحقیقات علمی، آموزش، مشاوره، مدیریت اطلاعات و برنامهریزی مالی میشوند؛ مثلاً شرکتهایی که به دنبال فناوریهای جدید هستند یا شرکتهای توسعهی نرمافزار، پزشکان متخصص، مشاوران مالیاتی، مدارس و آموزشگاهها و … در مورد “صنع” حرفت درسته اما موضوع صنعت ارتباطی با “ساختن” و حتی “تولید کردن” نداره؛ اگر به طبقهبندی آیسیک دقت کنی خیلی از کارهای خدماتی هم صنعت خاص خودشونو دارن (مثل صنعت تفریح و سرگرمی).

انتخاب یک کفپوش مناسب برای منزل میتواند باعث زیبایی و جذابیت دوچندان منزل شما شود به همین علت شما باید بسیار در انتخاب کفپوش مناسب دقت کنید. هنگام انتخاب کفپوش باید این نکته را در نظر داشته باشید که لمینت از چوب خالص نیست ومصنوعی میباشد ولی برخلاف پارکت نصب آسانی دارد و در هنگام نصب نیاز به چسب ندارید و به راحتی میتوانید آن را در منزل جا به جا کنید. در همین تعریف، به اصلیترین معیار طبقه بندی صنابع اشاره شده است؛ گروههایی در یک صنعت مشخص طبقهبندی میشوند که نیازهای یکسانی را برطرف میکنند و محصولاتشان قابلِ جایگزین شدن هستند، مثلاً برای برطرف کردن نیاز به جابجایی میتوانیم از قطار، هواپیما، اتوبوس، کشتی و … استفاده کنیم (صنعت حمل و نقل) یا برای نیاز به آگاهی، میتوانیم از مجلات چاپی یا شبکهها، وبسایتها و صفحاتِ اجتماعی استفاده کنیم (صنعت رسانه). ادامه پیشرفت در صنعت سفالگری منجر به تغییراتی در روش تولید که شامل تغییر کوره ها، اختراع چرخ کوزه گری و هم در کیفیت مواد سفالگری نظیر رنگ آمیزی و لعاب کاری بوده است. یعنی الان سوالم اینه در اصل که صنعت نوعی ساختنه یا تولید یا هیچکدوم؟ تغییرات صنعت از مجموعه مقالات مفاهیم پایه تولید هستید.

دیدگاهتان را بنویسید