خرید کاشی و سرامیک با چند راهکار ساده – ایسنا

بعد از اسلام با تشویق استفاده از ظروف سفالی و سرامیکی به جای ظروف فلزی، طلا و نقره صنعت سفالگری رشد تازه ای یافت و از صنعت سفال سازی و کاشی سازی برای آرایش محراب مسجد، ضد آب کردن دیوار حمام ها، ایجاد حوض و آب نما و ظروف و خمره و لوازم و کوزه ها و همچنین شیب بندی بام ها استفاده شده است. کاشی آشپزخانه به راحتی با آب و مقدار کمی مادهی شوینده تمیز میشود و تمام لکهها و روغنها از بین میروند. عیوب مذکور اکثراً به راحتی در محصول قابل رویت و تشخیص و جدایش بوده و عمدتاً به کاهش های ضایعاتی و درجات پایین تبدیلمی شوند. در حالی که اگر بخواهیم همین مواد را به طور خالص که بنام کوارتز و کراندم با سختی به ترتیب ۷ و ۹ می باشند در فرمول وارد کنیم سایش آنها تقریباً غیر ممکن و بسیار هزینه بر خواهد بود.بنابراین هزینه خریداری رس ها بسیار پایین تر از مواد دیگر است. کاشیها به دلیل ظرافت ساختی که دارند، اغلب برای پوشش دیوار مناسب هستند و از آنها برای پوشش کف استفاده نمیشود. توجه داشته باشید که هر ۶ ماه یک بار باید درزگیری کاشیها انجام شود. در ابتدا قبل از این که شروع به کاشی کاری و سرامیک کاری کنید باید از مقاومت بستر کار اطمینان کسب کنید.

معمولا در ساخت کاشی و سرامیک، ابتدا پخت اولیه محصول بدون لعاب را در دمای ۱۲۵۰- ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد انجام داده و سپس در دمای ۱۲۶۰ – ۱۱۰۰ درجه مجددا پخته میشوند. اما همانطور که ذکر شده تمامی سرامیکهای پرسلانی در ابتدا داری بافت زبر و غیر شفاف هستند. سرامیک نیز یک ماده معدنی جامد و غیر فلزی است که با پخته شدن در دمای بالا تغییر حالت داده و به یک جسم سخت تبدیل میشود. در مرحله خردایش که بیشتر در مورد مواد سخت و دانه درشت بکار می رود توسط یکسری از سنگ شکن های مختلف مواد درشت به مواد ریز تبدیل می گردد. مهم ترین نقش سیلیس تشکیل فازهای سیلیکاتی سخت و حتی فلز مایع را در حین پخت دارد که باعث چسبیدن ذرات دیگر میشود. لعاب (رنگ معدنی) به حالت مایع روی جسم خشک شده اندود می شود . 5. این سرامیکها در طی مرحله پولیش خوردن صیقلی و براق می شوند.

الگوی مناسبی برای کاشی کاری انتخاب کرده و در این مرحله به شکل کاشیها و رنگ بندی آنها دقت کنید. مواد اولیه عمده بدنه کاشیها خاکهای مختلفی است که از معادن کشور تأمین میشود. خاک رس به خاکی گفته می شود که بخش عمده آن کانی های رسی می باشند . 3. کاشی های سه بعدی که از روکش های شیشه ای برای طرح های آن استفاده می شود. گدازآورها در هنگام پخت بدنه ذوب گردیده و در هنگام سرد شدن فاز شیشه ای را در بدنه به وجود می آوردند که کلیه بلورهای موجود در بدنه پخته در بر گرفته و بدین ترتیب موجب افزایش استحکام محصول نهایی میگردند. شناخت انواع کاشی و سرامیک به شما کمک میکند تا هنگام راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک یا هنگام خرید آن جهت مصارف شخصی، انتخاب مناسبی داشته باشید و متناسب با سرمایهای که دارید نسبت به خرید اقدام کنید در این بخش با برخی پرکاربردترین انواع کاشی و سرامیک آشنا خواهیم شد.

همچنان که از نام آسیاب گلوله ای نیز مشخص است در داخل این آسیابهای گلولههایی وجود دارد که هنگام گردش آسیاب با مواد اولیه موجود در آن برخورد نموده و بدین وسیله باعث خرد شدن و سایش آنها میگردند. پمپهای پیستونی با فشار نسبتاً بالا دوغاب را به محفظه استوانه ای اسپری درایر که داغ میباشد اسپری نموده و دوغاب پس از برخورد با هوای داغ و تبخیر آب به پودر با رطوبت مشخص و دانه بندی مشخص تبدیل میشود. برای زیر سازی میتوانید از سیمان استفاده کنید زیرا لایه سیمانی مانع نفوذ آب میشود و انحراف در فضای زیرسازی را به حداقل ممکن میرساند. ۳. دقت در انتخاب کاشی های موزاییکی برای حمام از کاشی های موزاییکی استفاده کنید که بتواند حداقل ۹۵ درصد با سطح زیرینش تماس پیدا کند. بنابراین در خاک های رسی علاوه بر کانی رسی، کانی های کوارتز و میکا و حتی فلدسپات به مقدار زیادی وجود دارد و هر چند میزان کانی های رسی بیشتر باشد خواصی نظیر پلاستیسیته در حد بالاتری قرار خواهد داشت. به وجود میآیند. گرانیت ها از سه کانی میکا، کوارتز و فلدسپات با نسبتهای تقریباً برابر تشکیل شدهاند. کانی های رسی از تجزیه و هوازدگی سنگ های آذرین (سنگ هایی حاصل از انجماد ماگما) مثل گرانیت، پگماتیت گرانیت و…

دیدگاهتان را بنویسید