راهنمای انواع کاشی و سرامیک کف و معرفی بهترین جنس برای کف خانه

سرامیکهای غیرپرسلان تراکم پایینی دارند و از همین رو مقاومت آنها کمتر است و بیشتر رطوبت را جذب میکنند. مواد اولیه این صنعت عمدتا با نرخ ارز برابری میکند و هر اندازه که نرخ ارز بیشتر شود هزینه تامین مواد اولیه هم بالاتر میرود از سوی دیگر با کمبود مواد اولیه رو به رو هستیم. رنگهای تیره سرامیک برای اتاقهایی با متراژ بزرگ میتواند کاربرد داشته باشد که باید متناسب با دکوراسیون انتخاب شود. این نوع دستگاه سرامیک بر در اندازههای 70، 100 و 125 تولید میشوند که هرکدام از آنها برای برش نوع خاصی از سرامیک مورد استفاده قرار میگیرند. از چیدمان شش ضلعی سرامیکو کاشی معمولا برای سرویسهای بهداشتی و حمامها استفاده می کنند و به صورت شش ضلعی کنار هم قرار میگیرند. پس از لعاب کاری و برای تثبیت آن کاشی و سرامیک را پخت می نمایند و این کار باعث می شود که در سطح کاشی ولعاب ذوب شده و به صورت شفاف در این عمل در کوره انجام می گیرد. در این نوع دستگاه تیغه به صورت دستی بر روی سرامیک حرکت کرده و موجب برش آن میشود. در تولید کاشی های کف و دیوار هدف از پوشاندن سطح بیسکوییت ها به وسیله لعاب به طور عمده زیبا نمودن فراورده ها، افزایش مقاومت شیمیایی و مکانیکی آنها، غیر قابل نفوذ نمودن بدنه های متخلل و بهداشتی نمودن سطوح فراورده ها می باشد.لعاب کاری موجب افزایش تراکم ، سختی صیقلی و رنگی بودن آن می گردد و آن را در مقابل عوامل شیمیایی مستحکم و پایدار می سازد.

کالوئن موجود در ساخت سرامیکها موجب افزایش مقاومت آنها شده و همچنین در برابر سرما و گرما نیز مقاومت دارند. ذخایر بی نظیر در معادن متعدد کشور، قیمت بسیار پایین انرژی نسبت به سایر کشورها و حمایت از صنعت گران داخلی، سبب افزایش چشم گیر ظرفیت های تولیدی ایران در زمینه ی کاشی و سرامیک گردیده و زمینه ی صادرات این محصول به کشورهای مختلف جهان را فراهم آورده است. از طرفی کاشی کاری و سرامیک کاری باعث افزایش زییاییهای ظاهری و معماری ساختمانها میشوند، بنابراین لازم و ضروری است که این صنعت جدی گرفته شود. منظور از آماده سازی مواد اولیه اعمالی است که بعد از ورود مواد اولیه به کارخانه و قبل از توزین و اختلاط آنها، انجام میگیرد این مرحله اولین مرحله در خط تولید کارخانجات بوده و به طور عمده شامل خرد کردن و آسیاب نمودن مواد است. پالت ها توسط لیفتراک ها به قسمت انبار ارسال و برای توزیع آماده می گردند. این روش برای ذوب از کوره های ثابت استفاده می شود. این نوع دستگاهها باید دارای دسته ارگونومیک باشند.

شرکت های فعال در زمینه ی تولید و توزیع کاشی و سرامیک ایران بسیار متعدد بوده و اغلب آن ها دارای سوابق درخشانی در این زمینه هستند. اگر آشپزخانه شما دارای سبک کلاسیک است ، می توانید از سرامیک های مستطیلی بزرگ با رنگ طبیعی استفاده کنید تا فضا بسیار لوکس و باکلاس تر دیده شود . رنگ روشن سرامیک پذیرایی برای خانههایی با متراژ کم کاربرد دارد تا فضا را بزرگتر از آنچه هست نشان دهد. قیمت کاشی و سرامیک ارزان و موارد خاصی برای فروش وجود دارد؟ این نوع کاشیها در دو نوع لعابدار و بدون لعاب وجود دارند. برای جدا کردن حتما از گوشه دیوار شروع کنید و قلم را با زاویه ۴۵ درجه بین کاشیها قرار داده و برای جدا سازی اقدام کنید. با استفاده از این دستگاهها میتوان انواع کاشیها و سرامیک را بدون لبپر شدن و شکستگی برش داد. همچنین کاربران میتوانند، در رابطه با انواع دستگاه کاشی و سرامیک بر دستی هر گونه سوالی داشتند، با شماره های همین صفحه تماس بگیرند و با کارشناسان فروش ایلیاکو سوالات خود را در میان بگذارند.

کارتن ها بعد از دستگاه شیرینگ برداشته شده و هرکارتن براساس درجه خورده شده روی یک پالت قرار می گیرند و با دستگاه روتاری دور تا دور آن نایلون پیچیده می شود. در دستگاه بسته بندی کاشی ها توسط چند بازو به صورت مرتب و در یک ردیف قرار می گیرند سپس کارته ها به دسیکه مکش باد به داخل دستگاه ورودی وارد می شوند و دور کاشی ها قرار داده شده و چسب زده می شوند. غلطک ها که کوره در روی آن ها به صورت دورانی حرکت می کند. پس از آماده سازی مواد اولیه به صورت پودر به وسیله فشار آن را تبدیل به بدنه کاشی می نمایند که در اصطلاح به این عمل تهیه بیسکوییت می گویند. کیفیت پودر به عوامل زیر بستگی دارد. هوای محفظه و بخار آب پس از عبور از سیکلون ها و گردگیری از خروجی اسپری درایر خارج می شود و محصول آن که پودر می باشد از زیر قلاف بر روی نوار نقاله ریخته و در داخل سیلو های پودر دپو می شود. پمپ های پیستونی با فشار نسبتاً بالا دوغاب را به محفظه استوانه ای اسپری درایر که داغ می باشد پمپ نموده و دوغاب پس از برخورد با هوای داغ و تبخیر آب به پودربا رطوبت و دانه بندی مشخص تبدیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید