فرق کاشی و سرامیک از لحاظ ویژگی، جنس و کاربرد

برای همین کف آپارتمان و حتی واحد های تجاری همیشه طرح های پرسلان گلیز پیشنهاد میشود. قیمت سرامیکهای معمولی یا غیرپرسلان به طور معمول ارزانتر است و این موضوع موجب شده خیلی از افراد استفاده از آن را نسبت به سرامیکهای پرسلان ترجیح دهند. از سرامیکهای پرسلان میتوان در هر مکانی مثل اماکن مسکونی، عمومی و حتی کارخانهها و سازمانها استفاده کرد. به طور معمول سطح سرامیکهای براق را پرداخت میکنند و با دستگاه سایش پولیش میزنند تا مثل شیشه صاف شود. این شرکت با بهره گیری از پرسنل باتجربه و کارآزموده و جدیدترین فناوری از کشور ایتالیا برترین و مرغوب ترین تولیدات خود را مطابق با استاندارد های جهانی به بازار های هدف در داخل و خارج از کشور عرضه می نماید . یکی از معتبر ترین و بزرگ ترین تولید کنندگان کاشی و سرامیک ایران، برند تبریز است. از کارخانه تولید کاشی که در این استان بزرگ واقع شدند، میتوان به پارس و الوند اشاره نمود. در بین این تعداد چیزی حدود ۶۰ درصد از آنها واقع در استانهای صنعتی مانند قزوین و یزد هستند. در استان یزد کاشی اولین تجارت برای کاسبه منطقه به حساب میآید، زیرا تعداد واحدهای تولیدی بسیار زیادی در این شهر وجود دارد.

استفاده از انواع کاشی سرامیکی بهتر از کاشی چینی است، زیرا میزان ناخالصی کمتر و مقاومت بالاتری دارد و دوام آن بیشتر است. همچنین مقاومت محصول کاشی در برابر فشار، سرما و گرما کمتر است و برای محیطهای بسته و دیوارهایی که از پشت رطوبت ندارند استفاده میشود. 4. ضد حریق و مقاوم در برابر مواد شیمیایی هستند. علاوه بر موارد یاد شده هنگام انتخاب کاشی و سرامیک باید به مسائلی همچون میزان خمش ، مقاومت در برابر انقباض و انبساط ، شوک حرارتی ، مقاومت در برابر مواد شوینده و شیمیایی ، ضد خش و ساییدگی توجه فرمایید. از دیگر درجه بندی های سرامیک ، میزان ضربه پذیر بودن آن است که درست برعکس میزان نفوذ رطوبت بوده، چراکه درجه ی 1 آن شامل پایین ترین حد مقاومت و درجه ی 5 به معنی بالاترین حد مقاومت اطلاق میگردد. علاوه بر مقاومت در برابر سایش، نفوذپذیری پایین در برابر آب و رطوبت هم از دیگر معیارهای اصلی این نوع می باشد.

به طور مثال اگر کسی بخواهد انبار و یا سوله ی خود را کاشی کند دیگر سراغ کاشی های گران و پرهزینه نمی رود. از طرف دیگر اعتصابات رانندگان باعث دیر رسیدن مواد اولیه به کارخانهها میشود و به شدت تولید را کاهش میدهد.اگر روند کنونی ادامه داشته باشد بازار داخل برای تامین نیاز با مشکل رو به رو میشود،کارتن یکی از نیازهای کارخانهها برای بستهبندی محصول نهایی است که همزمان با گران شدن کاغذ و کمبود آن در بازار کارخانهها با چالش رو به رو شدهاند و توانایی تامین این محصول را ندارند. شما اگر قصد خرید سرامیک کف با قیمت ارزان را دارید می توانید به مراکز پخش کاشی و سرامیک در تهران مراجعه نمایید و انواع سرامیک های ارزان قیمت را از آنجا تهیه و خریداری نمایید. انواع کاشی و سرامیک ارزان قیمت و بی کیفیت در بازارهای ایران موجود است که خریداران خاص خود را دارد. اطلاعات درجشده در مورد بازار بزرگ کاشی و سرامیک نصیر شهر در این صفحه براساس اطلاعات موجود در نقشه و مسیریاب نشان میباشد. اطلاعات تماسی که در انتهای این صفحه آورده شدهاند مربوط به اپلیکیشن نقشه و مسیریاب نشان بوده و ارتباطی با مجموعه بازار بزرگ کاشی و سرامیک نصیر شهر ندارد.

در تهیه نقشه اجرایی سرامیک های لوکس معمولا از طراحان و معماران بهره گرفته میشود. کاشی و سرامیک لوکس معمولا در دسته محصولات گلیز (glaze) یا براق قرار دارند. همچنین کیفیت محصولات تولید شده در قزوین کمی بهتر از محصولات تولیدشده در یزد است. کاشی فراوردهای سرامیکی متشکل از دانههای ظریف بلورین و متخلخل است که معمولاً در حرارتی بالاتر از ۱۰۰۰ درجه پخته شده و در انواع لعابدار و بدون لعاب تولید میشود. طبق استاندارد ملی کاشی سرامیک در انواع کاشی ضد اسید، کاشی موزائیکی و کاشی سرامیک تولید می شود. کاشی لعاب دار یکی از انواع قدیمی کاشی است که بیشتر برای مقاصد تزئینی به کار میرود در ایران صنعتگران از اکسید فلزهایی چون قلع، مس، کبالت، منیزیم و آنتیمون برای لعاب کاری کاشی استفاده میکردند.این نوع کاشی در سراسر آسیاس جنوبی، آفریقای شمالی، اسپانیا و سایر نقاط اروپا و چین هم تولید و استفاده میشود. در عصر حاضر کارخانه های بسیاری برای تولید کاشی و سرامیک در کشور ساخته شده اند و این صنعت را با تحول بزرگی روبه رو نموده اند.

دیدگاهتان را بنویسید