مهندسی فرآیند خطوط تولید سرامیک

مهمترین ویژگی انواع سرامیک بر دستی و کاشی بر، دقت در برش و خروجی بسیار مناسب است. برای برش سرامیک از دستگاه کاشی و سرامیک بر استفاده میشود. دستگاه سرامیک بر دستی نوعی از این دستگاه است که برای استفاده از آن نیاز به دانش و مهارت خاصی نیست. فن که هوا را برای اشتعال سوخت در کوره تامین می کند. مشخصات کوره همانند پخت بیسکوییت می باشد و تنها تفوت در درجه حرارت و زمان پخت می باشد. راحتی کار با بازوی دستگاه یکی از مهمترین مشخصات سرامیک بر دستی به حساب میآید. دو نوع دستگاه کاشی و سرامیک بر در بازار موجود است، سرامیک بردستی بلبرینگی و سرامیک بر دستی معمولی. کاشی بین کابینتی، کاشی حمام، کاشی استخر، کاشی توالت ، سرامیک طرح سنگ و یا برای هر جای دیگری میخواهید مشخص کنید و بعد به سراغ دسته بندی های آن بروید. تعداد کاشی هایی برروی هم قرار می گیرند بر اساس متراژ تعیین می شود و سعی بر این است که هر دسته کاشی به اندازه یک متر مربع است. آنچه در ذات هنر بود را به صنعت آمیختیم و حاصل آن “بوم سرامیک” شد و هنر را در هر برگ کاشی و سرامیک به تصویر کشیدیم.

کاشیها و سرامیکهای کف چه تفاوتهایی با هم دارند و استفاده از هر کدام چه مزایا و معایبی را به دنبال دارد؟ از ابتدای صحبت تمام تمرکز بر روی پوشش کف آشپزخانه بود ، اما سرامیک ها تنها برای پوشش کف آشپزخانه شما طراحی و تولید نشده اند و می توانید برای دیوار پشت ظرفشویی و سایر دیوارهایی که در آشپزخانه قرار دارند از سرامیک ها برای تزیین و زیباتر شدن فضا استفاده کنید و آن را از حالت یکنواختی خارج کنید . بهتر است برای انتخاب کاشی آشپزخانه به این نکته توجه داشته باشید که آشپزخانه با مواد غذایی سر و کار دارد و باید مرتب تمیز شود، پس کاشی های قابل شستشو که شستن آنها راحت باشد گزینه مناسب تری است و انتخاب طرح کاشی آشپزخانه با توجه به سبک دکوراسیون خانه و ابعاد فضا و همچنین سلیقه شخصی شما تعیین خواهد شد. امروزه کاشی و سرامیکها به علت تنوع بالا در طرح، رنگ، کیفیت و در موارد مختلف استفاده شده و کاربردهای گوناگونی دارند. امروزه سرامیکسازی به یک صنعت بزرگ تبدیل شده است. ۷. کاشی های بزرگ در دکوراسیون حمام: در صورتی که می خواهید کف حمام شما یک دست باشد و طول عمر آن زیاد باشد، از کاشی های بزرگ استفاده کنید.

در این بخش تعدادی استیکر وجود دارد که کاشی ها با درجه بندی مختلف را از هم تفکیک می نماید کاشی های هم علامت به وسیله استیکر ها مرتب و بر روی هم قرار می گیرند. با کاشی کاری ساده در اتاقها و جاهایی که زیاد به چشم نمیآیند میتوانید روند کاشی کاری را تسریع نمایید. در خط تولید معمولات کاشی ها به 5 درجه تقسیم ندی می شوند که درجه های 1،2،3 آن قابل عرضه در بازار می باشند و 4و 5 آن استوک و از رده خارج می باشند. پس از لعاب کاری و برای تثبیت آن کاشی و سرامیک را پخت می نمایند و این کار باعث می شود که در سطح کاشی ولعاب ذوب شده و به صورت شفاف در این عمل در کوره انجام می گیرد. 3. با کمک ماله، ملاتها را روی نقشهایی که نخها برروی دیوار انداخته پرکنید. در این نوع دستگاه تیغه به صورت دستی بر روی سرامیک حرکت کرده و موجب برش آن میشود. غلطک ها که کوره در روی آن ها به صورت دورانی حرکت می کند. برای اینکه موضوع لک پذیری کاشیها که مورد سؤال اکثر مشتریان میباشد بیشتر باز شود باید خاطر نشان نماییم که در کاشیها دو نوع تخلخل وجود دارد یکی تخلخل باز و دیگری بسته.

رس ها به واسطه خاصیت پلاستیسیته موجبات شکل پذیری آسان تر محصول را فراهم می آورند و از طرفی به واسطه چسبندگی بالایی که دارند می توانند باعث افزایش استحکام خام و خشک و کاهش ضایعات گردند و این امکان را فراهم آورند که بر روی محصول دکورها و چاپ های مختلف اعمال گردد. مشعل که سوخت را شعلع ور و به داخل فضای کوره می فرستد. مواد پس از میکس شدن و فرموله شدن با فشار اسکرو وارد کوره و شارژ می شود ، داخل کوره به شکل مستطیل می باشد که داخل آن مقاومت حرارتی بسیار بالا است و توسط تعدادی مشعل که در دو طرف وجود دارد مواد کم کم ذوب و از طرف دیگر خارج می گردد و در هنگام خروج مواد مذاب وارد آب سرد شده و توسط نوار ویبره از حوضچه خارج و داخل کیسه ها ریخته می شود. در دستگاه بسته بندی کاشی ها توسط چند بازو به صورت مرتب و در یک ردیف قرار می گیرند سپس کارته ها به دسیکه مکش باد به داخل دستگاه ورودی وارد می شوند و دور کاشی ها قرار داده شده و چسب زده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید