نکاتی درمورد خرید کاشی و سرامیک برای قسمت های مختلف ساختمان

سرامیکهای پرسلانی به دو صورت لعابدار و بدون لعاب تولید میشوند. کاشی فراوردهای سرامیکی متشکل از دانههای ظریف بلورین و متخلخل است که معمولاً در حرارتی بالاتر از ۱۰۰۰ درجه پخته شده و در انواع لعابدار و بدون لعاب تولید میشود. کاشی های پرسلانی: این نوع کاشی در دمای بسیار زیاد پخته شده که به نسل سوم صنعت کاشی نیز معروف می باشد. پستی و بلندی های کوچک میتواند منجر به گیر افتادن هوا در زیر سرامیک ها شده و تبدیل به نقاط ضعف گردد که به مرور زمان سبب شکستن و کنده شدن آنها می شود. نحوه نصب کاشی و آموزش سرامیک کاری کف با سیمان از سری موارد پر کاربرد در آموزش نصب کاشی و سرامیک در بین افراد علاقمند به این سبک تغییر دکوراسیون است. یکی از موارد کاربردی در تغییر دکوراسیون کف و دیوار قسمتهای مختلف منزل، نصب کاشی و سرامیک است. به همین دلیل از بهترین انواع سرامیک کف هستند. سرامیک با طرح سنگ هم یکی دیگر از انواع سرامیک کف است که در کنار مزایای استفاده از متریال سرامیک، جلوهای از طبیعت را هم به فضا هدیه میکند. برای دانستن تفاوت بین کاشی و سرامیک، بهتر است ابتدا با بخش های مختلف کاشی، آشنا شویم.

بعد از انتخاب و نصب کاشی، تمیز کردن دائمی آن ها با استفاده از آب گرم می تواند ظاهر آن ها را مانند روز اول نگه دارد. ظاهر متفاوت و بافت طبیعی که سنگ گرانیت دارد می تواند تاثیر بسزایی در انتخاب این نوع سنگ داشته باشد. هر کارخانه ای سعی می کند که محصول درجه بالاتر تهیه نماید زیرا سود آن در محصول با کیفیت است. یکی از آن بازرگانی ها ، بازرگانی ایران سرام می باشد که یکی از بقزرگترین مراکز فروش کاشی در تهران محسوب می شود که شما می توانید از آن محصول مورد نظر خود راغ تهیه نمایید. پس از آماده سازی مواد اولیه به صورت پودر به وسیله فشار آن را تبدیل به بدنه کاشی می نمایند که در اصطلاح به این عمل تهیه بیسکوییت می گویند. برای این منظور به سراغ کاشی فله ای و ارزان می رود. به طور مثال لب پر و یا شکسته و یا کیفیت پایین می باشد که در حین تولید مشکلاتی برایش به وجود آمده و جزء محصول بی کیفیت قرار داده شده است. با پیشرفت تکنولوژی و اعمال ایده های خلاقانه امروزه کاشی و سرامیک در طرح ها، رنگ ها و ابعاد مختلف تولید می شوند و بنا بر سلیقه برای انواع دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند.

در این طرح یک سرامیک مربعی کوچک در وسط قرار میگیرد و سرامیکهای مربعی با ابعاد بزرگتر در چهار طرف مربع کوچکتر جاگذاری میشوند. شرکت الماس کویر یزد اولین کارخانه ی تولید کننده کاشی و سرامیک پرسلان سوپر پولیش نانو در ایران است که محصولات با کیفیت خود را علاوه بر ایران، در خارج از مرز ها نیز عرضه می کند. بهتر است علاوه بر زیبایی به کیفیت، استحکام و دوام آن توجه داشته باشید. سرامیک با طرح سنگ طبیعی از انواع مناسب سرامیک کف سالن هستند که تأثیر زیادی بر زیبایی و جذابیت فضا خواهد داشت و یا با به کار بردن سرامیکهای سه بعدی در محوطۀ استخر و یا سرویسهای بهداشتی، دکوراسیون این محیطها زیباتر خواهد شد. سرامیکهایی با طرحهای سه بعدی نیز در بازار موجود هستند که انتخاب مناسبی برای کفپوش هستند. کفپوش سرامیک را میتوان بر اساس پوشش رویه، به لعابدار و بدون لعاب و بر اساس درجهبندی به درجه یک، درجه دو و درجه سه تقسیم کرد. فرآوردههای سرامیکی را میتوان از جنبههای مختلف به چهار دسته اصلی و هر دسته به چند گروه دیگر تقسیم کرد که بر اساس نوع نصب به تکی و گروهی دستهبندی میشود.

از دلایل این محبوبیت را میتوان تنوع نامحدود، قیمت مقرون بهصرفه، مقاومت در برابر رطوبت و امکان شستشوی آنها اشاره کرد. کاشی و سرامیکها تنوع بسیار بالایی از نظر شکل، جنس، ابعاد و … پرسلان به انواع سرامیکی گفته میشود که دمای پخت بالایی دارند. در مقایسه با سنگ طبیعی، کاشی پرسلانی از یکنواختی بالایی برخوردار است و دربرابر مواد شیمیایی مثل اسیدها و بازها مقاومت بهتری دارند، هم چنین به دلیل ضخامت کمتر نسبت به سنگ نصب آن راحت تر است و بار مرده کمتری به ساختمان تحمیل میکند و روش نصب آن هم از نوع ریلی و بدون ملات است، بنابراین آسیبهای احتمالی کمتر میشود و نصب آسانتری دارد. پرسلانها از سرامیکهای معمولی ضخیمتر هستند و جذب آب کمتری دارند. از این رو افرادی که قصد راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک را دارند میتوانند با عضویت در این انجمن از مزایای آن بهره ببرند. یکی دیگر از پرکاربردترین مصالحی که در ساختمانسازی از آن استفاده میشود کاشی و سرامیک است که خود انواع متعددی دارد و در قسمتهای مختلف یک ساختمان ازجمله آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، حیاط، پارکینگ و حتی نمای ساختمان، گلخانه و حوضهای تزئینی کاربرد دارند. بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک، رنگهای کرم و یخی است.

دیدگاهتان را بنویسید