نکاتی درمورد خرید کاشی و سرامیک برای قسمت های مختلف ساختمان

به طور مثال موزاییک برای بخشی از پوشش دیوار و کف حمام و یا فضای بین کابینت و کانتر در آشپزخانه کاربرد دارد. از چیدمان مورب کاشی و سرامیک بیشتر در فضاهایی مثل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام که فضای کوچکی دارند، استفاده میشود. نکته دیگری که در خرید کاشی و سرامیک برای سرویس های بهداشتی مهم است، رنگ آن است. در انتها نیز چند نوع کاشی و سرامیک که برای هر قسمت از منزل مناسب است به شما معرفی خواهیم کرد. این نوع کاشی در بازار به کاشی استخری نیز معروف است به جهت آن که برای نصب روی دیوارهایی که انحنا دارند، مانند ستونها و دیوارهای گرد طراحی شدهاند. قابل ذکر است کاشی دیوار و سرامیک بر اساس نوع موارد مصرفی در لعاب آن ها و ابعاد در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند که برای کاربرد های متفاوتی استفاده می شوند. عوامل مختلفی در قیمت کاشی و سرامیک تأثیر می گذارند که در هنگام خرید کاشی و سرامیک باید به آن ها توجه نمود. کاشی کاری استخر، کاشی کاری حمام، کاشی کاری جکوزی و کاشی کاری سرویس بهداشتی هر کدام قیمت کاشی کاری مخصوص به خود را دارند و در برخی از آن ها نیز کاشی کاری با چسب صورت می گیرد.

کاشی و سرامیکهای معدنی از مقاومت با و قیمت پایینتری نسبت به سایر کاشی و سرامیکها برخوردار هستند. درواقع سرامیک نوعی کاشی است که به عنوان کفپوش و یا پوشش برای دیوارها استفاده میشود و به علت جذب پایین آب و رطوبت، از مقاومت نسبتاً بالایی برخوردار است. درصد جذب آب بالا در کاشی نسبت به سرامیک که دلیل استفاده از کاشی برای نصب بر روی دیوار و همچنین کارکردن آن در ارتفاع بسیار راحتتر می باشد. کاشی و سرامیکهای موزائیکی: کاشیهای سرامیکی در دو نوع پرسلانی و سرامیکی و در اندازه 2.5 سانتی متر مربعی ساخته میشوند این نوع کاشیها به دو صورت نصب میشوند روش اول به صورت تکی و جداگانه نصب میشوند و در روش دوم ابتدا کاشیها روی صفحههای پلاستیکی یا کاغذی پیش نصب شده و سپس نصب میشوند. در اینجا سلیقه حرف اول را میزند. همچنین در صورتی که تجربه یا دیدگاهی خاص در این خصوص دارید، آن را در قسمت ارسال نظر با ما و دیگر مخاطبان ستاره در میان بگذارید. در این صورت میتوان از کاشی و سرامیکهایی که شاید از مقاومت کمتری هم برخوردار باشند، استفاده نمود، ولی در آپارتمانهای کوچکی که تنها یک حمام برای استفاده همه افراد در نظر گرفته شده، باید حتما از کاشی و سرامیکی استفاده نمود که از استحکام و مقاومت بالایی در برابر فشار، گرما، سرما، نم و رطوبت و همچنین شست و شو و استفاده از مواد شوینده برخوردار باشند.

کاشی و سرامیکها از جمله محصولاتی هستند که در طرح، رنگ و انواع مختلفی تولید میشوند و در صنعت ساختمان تقاضا خوبی برای آن وجود دارد از این رو افراد زیادی هستند که برای کسب سود از این حوزه اقدام به راه اندازی کاشی و سرامیک فروشی میکنند. امروزه یکی از مصالح پرکاربرد در صنایع مختلف کاشی و سرامیکها هستند که با توجه به کاربردهای مختلفی که دارند میبایست هنگام راه اندازی کاشی و سرامیک فروشی میبایست به آن توجه ویژه کرد. صنعت کاشی و سرامیک از جمله صنایع مهم کشور است که در دهه اخیر رشد خوبی را تجربه کرده است. کاشی و سرامیک در ایران نیز از قدمت بالایی برخوردار است به نحوی که در گذشته کاشی و سرامیک بیش از هر چیزی در تزیین معماری اماکن، به ویژه بناهای مذهبی استفاده میشده و امروزه نیز به طور گسترده کاربردهای ویژهای در صنایع مختلف دارد. به عنوان مثال از انواع سرامیک کاری می توان به سرامیک های استخری، سرامیک نمای ساختمانی، سرامیک اسلب، سرامیک کالیبره یا انواع کاشی ها و موزاییک ها اشاره کرد که هر کدام علاوه بر اجرت نصب سرامیک و کاشی مخصوص به خود، طریقه ی نصب سرامیک و کاشی مخصوص به خود را نیز دارند.

ساختمان سازی یکی از مشاغلی است که علاوه بر درآمد بالا زحمت زیادی نیز دارد. زیرا همان طور که میدانیم کاشی و سرامیکها در انواع مختلف و در طرح و رنگهای متنوعی ساخته میشوند همچنین نحوه ساخت آن ها نیز متفاوت است از این رو در راه اندازی کاشی و سرامیک فروشی آشنایی با درجه بندی کاشی و سرامیک اهمیت دارد. بهتر است از این سرامیک با درجه سختی 3 برای آشپزخانه استفاده نکنید. حالا که با مراحل و مجوزهای لازم برای راه اندازی مغازه کاشی و سرامیک آشنا شده اید ممکن است این سوال برای شما به وجود آمده باشد که میزان درآمد ماهیانه نصاب کاشی و سرامیک در تهران یا هر شهرستان دیگر چقدر است؟ بله درست است استخدام یک نصاب سرامیک یا به اصطلاح سرامیک کار. دستمزد نصب کاشی و سرامیک علاوه بر تعهد فرد نصاب به محلی که باید کاشی یا سرامیک نصب شود هم بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید