همه چیز درباره کاشی و سرامیک

نسل جدید کاشی ها، کاشی های سه بعدی می باشد که دارای طرح های بسیار زیبایی بوده و امروزه در نمای داخلی ساختمان ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. کاشی هایی که در بازار موجود می باشند در سه درجه 1، 2 و 3 به فروش می رسند. در حالی که سرامیک های شیشه ای مناسب استفاده در دیوار ها هستند و نور را تا حد زیادی منعکس می کنند و در عین حال رطوبت را جذب نمی کنند. برای اطمینان از انتخاب کاشی با اندازه مناسب، بهتر است نمونه ای از آن ها را بر روی دیوار و کف تست کنید و ایده کلی از نمای آن در ذهن خود تداعی نمایید. از این رو انتخاب نمونه ای مناسب از کاشی ها باید با توجه به میزان بودجه ای که در نظر دارید، صورت پذیرد. کاشی نمونه ای از بهترین متریال هایی است که می توان در طراحی دیوارها از آن استفاده کرد.

همانطور که گفتیم یکی از المان های تاثیرگذار در طراحی دیوارها و گاهی اوقات کف، کاشی می باشد. یکی از مهمترین دلایل استفاده از کاشی در معماری ساختمان بهداشتی بودن آن نسبت به سنگ و سیمان و سایر مصالح است و دیگر اینکه کاشی و سرامیک عایق رطوبت هم هستند.یک کاشی خوب باید به نحوی باشد که تغییرات ناگهانی درجه حرارت را بین ۲۰ تا ۱۰۰ درجه به خوبی تحمل کرده و دچار ترک در بدنه یا لعاب نشود در غیر این صورت این کاشی کیفیت مناسبی ندارد. امیدواریم این نوشته از ساختمانچی توانسته باشد اطلاعات مفید و ارزشمندی را در خصوص انواع کاشی ها و ویژگی های آن ها در اختیار شما عزیزان قرار دهد. کاشی و سرامیک از جمله مصالح پر کاربرد در ساختمان سازی است که می توان آن ها را در دنیایی از طرح و رنگ در بازار شهر های مختلف کشورمان جست و جو کنیم. البته باید کاشی را مناسب با مکان مورد نظر انتخاب کنیم. هنگامی که بخواهیم کاشی از تنوع رنگ برخوردار باشد از کاشی های چند رنگ استفاده می کنیم. این بازار محصولات کارخانجات مختلف را در قالب یک فروشگاه گرد هم آورده و تنوع بالای آن ها را به نمایش گذاشته است.

این نوع کاشی ها از مقاومت بالایی برخوردار بوده و نگهداری از آن ها آسان می باشد. دیوارها را برای حفظ بهداشت بیشتر و به خاطر محافظت در برابر رطوبت در آشپزخانه، محیطهای بهداشتی، حمام و دستشویی استفاده میکنند، چرا که نظافت آنها هم بسیار راحتتر از سایر دیوارپوشها میباشد و هزینه نگهداری را پایین میآورد. درجه سائیدگی که با علامت اختصاری PEI درج می شود، میزان مقاومت کاشی براق در برابر سایش و استحکام آن به عنوان کاشی کف را درجه بندی می نماید. نوع پخت و نوع ساخت محصولات را در نظر داشته باشید. اگر قصد تهیه کاشی و سرامیک را در تهران دارید به بزرگ ترین مراکز فروش در این شهر مراجعه نمایید تا با قیمت مناسب محصولات را تهیه کنید. هر چه این عدد بیش تر باشد زمان خارج شدن از حمام احتمال سرخوردن افراد بر روی این نوع کاشی ها کم تر می شود. در بسیاری از موارد قیمت کاشی از سرامیک پایینتر است و همین امر موجب میشود بسیاری از افراد از خرید سرامیک کف منصرف شوند. افراد طبق سلیقه خود می توانند رنگ بندی مورد نظر را انتخاب کرده و آن را در هر مکانی نصب کنند.

در زمان خرید کاشی و سرامیک کف لازم است به چه نکاتی توجه کنید تا بتوانید انتخاب هوشمندانهتری را تجربه کنید؟ پس از اینکه یک الگو صاف برای نصب کاشی و سرامیک انتخاب شد نوبت قرار دادن کاشی روی سطح است. اگر به فروشگاه ها و نمایندگی ها مراجعه کنید با برندهای ایرانی مختلفی نظیر سینا کاشی، سامان، زرین، طوس، تبریز و برندهای خارجی آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی مواجه خواهید شد. شما می توانید برای مشاهده قیمت های این محصول به قسمت قیمت کاشی مراجعه فرمایید. میزان جذب آب در کاشی های غیر شیشه ای بیش از 7 درصد وزن آن هاست که این نشان می دهد کاشی برای استفاده در محیط های مرطوب مناسب نیست. به عنوان مثال برای محیطهای کوچک مانند سرویس بهداشتی و حمامهایی که متراژ کمی دارند بهتر است. این بورس به دلیل قدیمی بودن و دارای انواع کاشی و سرامیک، مخصوصا درجه یک، به عنوان مرکز فروش کاشی و سرامیک در تهران شناخته می شود. همچنین این نوع دارای مقاومت و دوام بالاتری بوده و برای مکان های عمومی بسیار مناسب است. کاشی های پرسلانی دارای مقاومت، استحکام و تراکم بسیار بالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید