همه چیز درباره کاشی و سرامیک

هنرمندان سفال گر از ایام قدیم در کنار دیگر محصولات، سرامیک را هم تولید می کردند که اکنون هم برخی از ظروف شان به عنوان سرامیک عرضه می شود. کاشی های آجری: از کاشی های آجری برای طرح های خاص استفاده می شود و نحوه قرارگیری آنها کنار هم بایستی بسیار دقیق باشد زیرا زیبایی بسیار چشمگیری دارند. این نوع دستگاه سرامیک بر در اندازههای 70، 100 و 125 تولید میشوند که هرکدام از آنها برای برش نوع خاصی از سرامیک مورد استفاده قرار میگیرند. شرکت کاشی و سرامیک اطلس برای اولین بار در استان یزد، اقدام به تولید کاشی های دو پخت نموده است که از لحاظ کیفیت و شفافیت در نوع خود خاص است؛ بدین صورت که کاشی ها در دو نوبت وارد کوره می شوندو این موجب شفافیت و آئینه ای شدن این کاشی ها و بالا رفتن کیفیت آنها می شود. نوع منحنی پخت برای محصولات مختلف و کاشیهای مختلف متفاوت است.

انقباض تر بخ خشک انگوب ها و نیز درجه حرارت پخت انگوب بایستی بین بدنه و لعاب باشد.انگوب زیر کاشی نیز معمولا شامل 70% ترکیب بدنه 30 % کائولین است و بوسیله رولر های خاصی اعمال می شود. بنابراین لازم است هنگام خرید کاشی و سرامیک به مواردی که در بالا اشاره کردیم توجه نمایید. معمولا وقتی حجم کار بالا باشد (متراژ بیش از 1000 متر) دستمزد نصب کاهش خواهد یافت. برخی از افراد بر این تصوراند که کاشی و سرامیک هیچ گونه تفاوتی با هم ندارند. نحوه نصب کاشی و آموزش سرامیک کاری کف با سیمان از سری موارد پر کاربرد در آموزش نصب کاشی و سرامیک در بین افراد علاقمند به این سبک تغییر دکوراسیون است. به طور کلی، برای نصب کاشی و سرامیک کف از دو ماده سیمان و چسب استفاده میشود که سیمان به صورت ملات برای زیرسازی و افزایش مقاومت کاشی کف استفاده میشود و از چسب معمولا برای درزگیری و استحکام بین اتصالات استفاده میشود؛ که در ادامه به بررسی و آموزش سرامیک کاری کف با سیمان و چسب میپردازیم. از این بازارها شما می توانید قیمت سرامیک طرح پارکت، قیمت سرامیک درجه یک، کاشی سفید ساده ارزان و قیمت سرامیک صادراتی را جویا شوید.

کاشی و سرامیک جلوه و زیبایی خاصی دارد اما از سوی دیگر به مرور زمان آلودگی و رنگ پریدگی را نمایان میکند. از آنجایی که کاشیها نسبت به سرامیک سبک وزنتر هستند برای پوشش دیوارها مناسبتر هستند. کاشیها بر اساس مواد تشکیل دهنده به دو دستهی چینی و سرامیکی تقسیم میشوند. لعاب ها بر اساس نحوه تولید به سه نوع تقسیم بندی می شوند. این نوع کاشی طرحی کامل شبیه به چوب دارد و دوام بسیار بالایی دارد و میتواند جایگزین عالی برای پارکت باشد. معمولا رنگ اپوکسی به دلیل چسبندگی بالایی که دارد برای این کار مناسبتر است. در نظر داشته باشید رنگی که برای پوشش دادن کاشی و سرامیک در نظر میگیرید باید چسبندگی بالایی داشته باشد. رنگ کاشی نیز در بزرگ و کوچک نشان دادن محیط بسیار تاثیرگذار است. به همین دلیل است که برای این کار رنگهای پایه آب یا آکریلیک پیشنهاد نمیشود چرا که خیلی زودتر از رنگهای دیگر از سطح سرامیک بلند خواهد شد. بازار خرید انواع سرامیک یزد در کشور به دلیل این که شرکت های این استان اسم و رسمی دارند، رونق خوبی دارد. این استانها بهترین نوع سرامیکی را تولید می کنند به خصوص استانی یزد از بهترین متریال برای تولید کاشی و سرامیک استفاده می کنند.

باید خاطر نشان کرد که سابقه تولید سرامیک در استان یزد بر می گردد که صدها سال پیش. دومین مورد PEI است که نشان دهنده درجه سائیدگی کاشی و سرامیک است و بیانگر دوام کاشی در برابر سائیدگی می باشد. مقاومت در برابر سرما این اطلاعات را در اختیار شما می گذارد که آیا کاشی مورد نظر توانایی مقاومت در برابر سرما را دارد یا خیر. 24 ساعت بعد از نصب کاشی و سیمان کار دوغاب کاری را انجام دهید. درزهای بین قطعات کاشی را نمی توان بعد از مدتی تمیز نمود. این شرکت های از طرق گوناگون و در بازارهای مختلف محصولات خود را به فروش می گذارند. از چه رنگی برای رنگ کردن کاشی و سرامیک استفاده کنیم؟ پس از پاک کردن دوغاب با اسفنج مدت زمان ۳ ساعت صبر کرده و به صورت مجدد دوغاب ریزی کنید و پس از ۲۰ دقیقه آن را پاک کنید. اما راهکار سریعتر، کم دردسرتر و مقرون به صرفهتری که میتوانید انتخاب کنید رنگ کردن کاشی و سرامیک است. انتخاب کاشی و سرامیک از بین طرح های مختلف کمی دشوار است، اما برای دستیابی به انتخابی ایده آل بهتر است به فروشگاه های سطح شهر و نمایندگی های فروش سرامیک مراجعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید