کاشی و سرامیک در شیراز + معرفی بهترین فروشگاه ها

لعاب ها اصولا مواد معدنی و سیلیسی هستند که یک لایه شیشه ای مانند در سطح خارجی سرامیک تشکیل می دهند. این نوع کاشی در بازار به کاشی استخری نیز معروف است به جهت آن که برای نصب روی دیوارهایی که انحنا دارند، مانند ستونها و دیوارهای گرد طراحی شدهاند. هوای محفظه و بخار آب پس از عبور از سیکلون ها و گردگیری از خروجی اسپری درایر خارج می شود و محصول آن که پودر می باشد از زیر قلاف بر روی نوار نقاله ریخته و در داخل سیلو های پودر دپو می شود. پمپ های پیستونی با فشار نسبتاً بالا دوغاب را به محفظه استوانه ای اسپری درایر که داغ می باشد پمپ نموده و دوغاب پس از برخورد با هوای داغ و تبخیر آب به پودربا رطوبت و دانه بندی مشخص تبدیل می شود. لعاب لایه شیشه ای نازکی است که سطوح بدنه سرامیکی را پوشانده و به وسیله ذوب مواد معدنی در سطح بدنه به وجود می آید.لعاب همیشه در دمای کمتری نسبت به بدنه های سرامیکی به حالت خمیری و مذاب در می آید یعنی نطقه خمیری کمتری دارند. کاشی های سرامیکی غیر چینی به علت تخلخل بالا، بطور معمول با لعاب پوشانده می شود که رنگ، طراحی و بافت نهایی کاشی را نیز تعیین می کند.

شکل های هندسی کم تر دیده شده و غیر معمول در سال جدید پرکاربردتر و محبوب تر خواهند بود و در بسیاری از فضاها مانند آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. انتقال قدرت در بالمیل ها: در بالمیل ها برای انتقال قدرت از دو روش استفاده می شود: – تسمه و پولی: در این نوع سیستم انتقال قدرت توسط تسمه و پولی از موتور یا گیربکس به بالمیل منتقل می گردد این سیستم انتقال در بالمیل های غیر پیوسته به دلیل کاهش هزینه ها و بحث اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد که راندمان کمتری نیز دارند. انتقال قدرت تسمه و پولی: در این نوع سیستم که معمولا در بالمیل های ناپیوسته به دلیل کاهش هزینه ها مورد استفاده می باشد در دو مرحله دور الکتروموتور کاهش می یابد ابتدا توسط یک تسمه و پولی کاهش و در مرحله دوم توسط یک تسمه و پولی دیگر به سرعت نامی بالمیل تبدیل می شود. در کوره های تونلی قدیم 48 ساعت پخت بیسکوییت و 12 ساعت پخت لعاب به طول می انجامد.

اما نسل جدید کوره ها که از سال 1376 به بازار عرضه شد کوره های پخت سریع بودند که به آنها کوره های رولری نیز می گویند زیرا در این کوره ها غلتک هایی وجود دارند که بیسکوییت ها بر روی آنها قرار گرفته و به درون کوره حرکت می کنند. غلطک ها که کوره در روی آن ها به صورت دورانی حرکت می کند. پس از این مرحله کاشی ها به قسمت درجه بندی حرکت می کنند. در این قسمت کاشی های جداشده برای کارتن شدن منتقل می شود. اگر در سال های پیش، به خصوص سال گذشته، بیش تر شاهد کاشی های رنگی با رنگ های شارپ و تند بودیم، امسال رنگ های خنثی را بیش تر خواهیم دید. در انتها نیز چند نوع کاشی و سرامیک که برای هر قسمت از منزل مناسب است به شما معرفی خواهیم کرد. بعد از این قسمت کاشی به بخش سورتینگ منتقل می شود، دراین بخش دو عدد سنسور مادون قرمز علامت روی کاشی را می خواند و آنها را به سمت استیکر ها هدایت می کند.

درموقع طراحی باید محلی را نیز برای نصب چرخدنده بالمیل روی بدنه در نظر گرفت. مشعل که سوخت را شعلع ور و به داخل فضای کوره می فرستد. درپوش ها: مورد استفاده درپوش ها از یک طرف ازداخل یاتاقان های دو انتهای بالمیل می گذرد و از طرف دیگه به پوسته پیچ می شوند وزن پوسته و محتویات بالمیل از طریق این درپوشها به یاتاقان منتقل می گردند. به هر حال امروزه به دلیل ساخت و ساز های بسیار زیاد و توجه ویژه به دکوراسیون داخلی، استفاده از کاشی و سرامیک بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در مورد انقباض تر به خشک انگوب، بهترین وضعیت هنگامی است که انقباض انگوب به مقدار بسیار کمی کمتر انقباض بدنه باشد زیرا انگوب هنگامی مورد استفاده قرار می گیرد که بدنه تا حدی خشک گردیده باشد. کیفیت پودر به عوامل زیر بستگی دارد. در مواردی که مقدارآب موجود در پودر بدنه کمتر از 4 درصد باشد، از اصطلاح پرس خشک استفاده می شود. 8. سنسور اندازه گیری رطوبت Online گرانول و پودر با قابلیت نصب روی نوار نقاله و دریچه فیدر سیلو ها همراه با نمایشگر گرافیکی. از گوشه دیوار شروع کرده و به اندازه استاندارد به روی دیوار ملات زده و کاشی را نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید